Mustafa Kemali Anlamak Konulu Proje Yarışması

Proje sahibi:
Projenin sahibi İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölge Başkanlığı olup bu proje ile ilgili her türlü hak ve mükellefiyetler Başkanlığa uhdesindedir.
Projenin Hedefi:
Proje, Cumhuriyet’i mizin 88 inci yılı kutlamaları çercevesinde ortaöğretim öğrencilerini kapsayacak şekilde Mustafa Kemal Atatürk’ü en iyi anlatacak öğrencileri belirlemek olacaktır. Bu proje, Türkiye nin batısı, doğusu ve kuzeyini temsil edecek 3 il dahilinde Valilikler ve Mlli Eğitim Müdürlükleri işbirliği ile gerçekletirilecektir.
İçerik:
Yarışmaya katılacak eserler, Mustafa Kemal’ i anlamak konulu olup kamuoyunda özellikle genç nesilllerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının bilincini artırılması, Laik Cumhuriyet hedeflerinin benimsetilmesini sağlayacak ve teşvik edecek içerikte özgün çalışmalar olması gerekemektedir.
Hedef Kitle:
Projeye katılım, belirlenmiş şehir ve ilçelerdeki orta öğretim okullarındaki öğrencilerdir. Yarışma sonuçları ile ülke genelinde oluşturulacağı kamuoyu nedeniyle hedef kitle Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olacaktır.

Yarışma Süresi: Yarışmaya katılım için eserlerin son teslim tarihi 31,03,2012 dir. Bu tarih İstanbul için eserlerin Başkanlığa teslim edilme tarihidir. istanbul dışındaki okullar için ise kargoya veriliş tarihidir. Konusunda uzman jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonrasında dereceye giren öğrencilere ödülleri 23 Nisan 2012 Tarihinde İstanbul’da düzenlenecek törenle teslim edilecektir.
Jüri:
Jüri, konusnda ulusal ve uluslararası isim yapmış sanatçı ve akademisyenlerden oluşacaktır. 31.01.2012 tarihine kadar Jüri üyeleri belirlenerek isimleri 15.04.2012 tarihinde OSB web sayfasında ilan edilecektir.
Proje Kuralları:
1. Bu yarışmaya İstanbul ( Ümraniye, Sancaktepe, Çekmeköy, ve Ataşehir ilçeleri )ile Artvin ve Şanlıurfa illeri orta öğretim kurumu öğrencileri katılabilir.

2. Yarışmanın konusu ” Mustafa Kemal’i anlamak ” olup herhangi bir sınırlama olmadan öğrencilerin fikrindeki Mustafa Kemal Atatürk’ü herhangi bir şekilde anlatmaları değerlendirilecektir. ( Resim, müzik, şiir, makale, mektup, heykel, ebru, fotoğraf ve el sanatları gibi )
3. Her katılımcı eseriyle birlikte kimlik bilgileri açık yazıldığı ( Adı soyadı, Okulu, Okul Numarası, Sınıfı ve Sınıf Öğretmeni ) bilgileri eserine eklenecektir.
4. Eserlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.
5. Eserler okul idareleri tarafından toplanılacak ve listelenerek Aras Kargo vasıtası ile bedeli Dudullu Organize Sanayi Bölgesi tarafından ödeme kaydıyla Bölge Müdürlüğü 3. cd. no: 18/2 Ümraniye – İstanbul adresine gönderilecektir.
6. Ödül törenine istanbul dışından gelecek tüm katılımcıların yol ve konaklamaları Dudullu Organize Sanayi Bölgesi tarafındanorganize edilecektir.
7. Ayrıca istanbul dışından dereceye girmiş öğrencilerin sınıf öğretmenleri de istanbul da düzenlenecek törene katılımı sağlanacak ve yol ve konaklamaları udullu Organize Sanayi Bölgesi tarafından organize edilecektir.
8. finale kalan 18 proje 13.04.2012 tarihinde www.dudulluosb.org sitesinden duyurulacktır.
9. dereceye giren ilk üçe:
1 inciye 15 000 Tl + Ipad
2 inciye 7 500 Tl + Ipad
3 üncüye 2 500 Tl + Ipad

jüri tarafından değerlendirilecek 15 öğrenciye 1 000 Tl mansiyon

10. Dereceye giren eserlerin hakları udullu Organize Sanayi Bölgesine ait olacak nesnel eserler udullu Organize Sanayi Bölgesinin sergilerinde kullanılacak müzik görsel eserler yine udullu Organize Sanayi Bölgesinin web sayfasında yayınlanacaktır.
11. Bu yarışmaya udullu Organize Sanayi Bölgesi mensuplarının birinci ve ikinci derece yakınları katılmaları yasaktır.