Mustafa Kemal Üniversitesi Bilim Kültür ve Sanat Şenliği

Mustafa Kemal Üniversitesi

08 MAYIS SALI
09:00-19:00 SPOR MÜSABAKALARI
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Açık Spor Tesisleri
10:00 KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ
Fotoğraf Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Ziraat Fakültesi
Yemekhane Önü Fuaye Alanı
AÇILIŞ TÖRENİ
10:00 73. Yıl Gençlik Yürüyüşü
(Tayfur Sökmen Kampüsü Ziraat Fakültesi
Önünden Atatürk Anıtına Kortej Halinde Yürüyüş)
10:15 Atatürk Anıtı Çelenk Koyma Töreni
– Saygı Duruşu
– İstiklal Marşı
– Mehter Takımı
10:45 Atatürk Konferans Salonuna Varış
11:00 AÇILIŞ KONUŞMALARI
Kasım TUNCER
Öğrenci Konsey Başkanı
Rektör Prof.Dr.Hüsnü Salih GÜDER
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
Müzik Dinletisi
Öğr.Gör. Şükrü BEZİRCİ
13:00 HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ
MKÜ.Halk Oyunları Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı
14:00 HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ
İskenderun Meslek Yüksekokulu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı
14:00 OZANLAR ATIŞMASI “Aşıklar Şöleni”
Feymani-Eyyubi-Osman Taştan-Kara Mehmet
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
17:00 AÇILIŞ GÖSTERİ MAÇI : Futbol ve Basketbol Karşılaşmaları
Öğrenci ve Akademik-İdari Personel Takımları Arasında
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Spor Kompleksi
17:00 Grup EXEN
Alternatif Türkçe Pop-Rock Müzik
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı Geçlik Sahnesi
19:45 DJ Ali BURGAÇ
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro
20:30 DJ Arif GÜVEN Sunumunda Akşam Konserleri
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro
HAVAİ FİŞEK GÖSTERİMİ
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro
21:00 KONSER
KOLPA
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro
09 Mayıs ÇARSAMBA
15:00 Grup T.Ç.T.
Pop-Rock Müzik
Tarihsel Çevre Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı Gençlik Sahnesi
09:00-19:00 SPOR MÜSABAKALARI
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Açık Spor Tesisleri
09:00 “BİSİKLET YARIŞMASI” Bayanlar Kategorisi
Bisiklet Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Ziraat Fakültesi Önü
10:00 “BİSİKLET YARIŞMASI” Erkekler Kategorisi
Bisiklet Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Ziraat Fakültesi Önü
10:00 KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ
Fotoğraf Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Ziraat Fakültesi Yemekhane Önü Fuaye Alanı
10:00 MAKET KÖPRÜ YARIŞMASI
Mühendislik Fakültesi
Yer: İnşaat Mühendisliği Bölümü Dersliği/İSKENDERUN
10:00 ABA GÜREŞLERİ
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Judo ve ABA Kulübü
Yer: Kütüphane Daire Başkanlığı Önü
10:30 DRAMA “Noktalama İşaretleri”
Antakya Meslek Yüksekokulu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
12:00 GÖSTERİM “Özel Eğitimde Evrensel Tasarım”
Özel Eğitim Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
13:00 HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ
MKÜ.Halk Oyunları Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı
14:00 Grup FREKANS
Alternatif Müzik
Kırıkhan Meslek Yüksekokulu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı Gençlik Sahnesi
14:00 KONFERANS “Genel Sağlık Sigortası ve Üniversite
Öğrencilerine Bakan Yönü”
SGK İl Müdürlüğü
Yer: Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı/İSKENDERUN
14:30 SÖYLEŞİ “Yaşam Koçu”
Dr. Can ZİNNEHA
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
15:30 Grup FATİH ve YEŞİLİN OĞLU
Alternatif Türkçe Müzik
Yayladağı Meslek Yüksekokulu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı Gençlik Sahnesi
16:00 KONSER
Nebih NAFİLE
Türk Halk Müziği
Atatürkçü Düşünce Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
17:00 ANİMASYON GÖSTERİSİ
(Pandomim, Palyaço, Mim Gösterisi)
Tiyatro Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı Gençlik Sahnesi
18:30 KONSER
Yrd.Doç.Dr. İzzettin ULUSOY
Türk Sanat Müziği
Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
19:45 DJ Ali BURGAÇ
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro
20:30 KONSER “Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı Yıl Sonu Konseri”
Yer: Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı/İSKENDERUN
20:30 DJ Arif GÜVEN Sunumunda Akşam Konserleri
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro
HAVAİ FİŞEK GÖSTERİMİ
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro
21:00 KONSER
KEREMCEM
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro
22.00 HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ “Kına Gecesi”
İskenderun Meslek Yüksek Okulu
Yer: İskenderun Meslek Yüksekokulu
16:00 ANİMASYON GÖSTERİSİ
(Pandomim, Palyaço, Mim Gösterisi)
Tiyatro Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı Gençlik Sahnesi
10 Mayıs PERSEMBE
09:00-19:00 SPOR MÜSABAKALARI
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Açık Spor Tesisleri
10:00 SATRANÇ YARIŞMASI
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Personel Yemekhanesi
10:00 SERGİ “Mizah Algısının Pazarlama Değişkeni Olarak Kullanılması”
Antakya Meslek Yüksekokulu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu Fuaye Alanı
10:30 KONFERANS “Genel Sağlık Sigortası ve Üniversite Öğrencilerine Bakan Yönü”
SGK İl Müdürlüğü
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
10:30-16:00 4. GELENEKSEL KÜLTÜR ETKİNLİĞİ ve KERMESİ
Yer: İskenderun Meslek Yüksekokulu/İSKENDERUN
12:00 SÖYLEŞİ “Genç Bir Tarihçi: Halil Erdem OKSAÇAN”
Elif BAHÇE
Tarihsel Düşünme ve Araştırma Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
13:00 HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ
MKÜ.Halk Oyunları Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı
15:00 TİYATRO “Benimle Oynar mısın?”
Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
15:00 METRO
Alternatif Türkçe Rock Müzik
İskenderun Meslek Yüksekokulu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı Gençlik Sahnesi
16:30 ANİMASYON GÖSTERİSİ
(Pandomim, Palyaço, Mim Gösterisi)
Tiyatro Öğrenci Topluluğu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Şenlik Alanı Gençlik Sahnesi
19:00 Grup NEFES
Türk Halk Müziği
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonu
19:45 DJ Ali BURGAÇ
Yer: Tayfur Sökmen Kampüsü Amfi Tiyatro
20:30 DJ Arif GÜVEN Sunumunda Akşam Konserleri