Ana SayfaÖzel Ders BlogMuş’da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Muş’da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Muş’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar şunlardır:

  • Muş Alparslan Üniversitesi Kalkındırma ve Dayanışma Vakfı (MŞÜ-KADAV)
  • Muş Kültür Eğitim Çevre ve Sağlık Vakfı
  • Muş İli ve İlçeleri Köy Korucuları Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı
  • BEYZA İlim Kültür ve Eğitim Vakfı

Bu kurumlar, maddi durumu yetersiz olan, başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Burs başvuruları genellikle her yıl ekim ayında açılmakta ve şubat ayında sonuçlanmaktadır.

Muş Alparslan Üniversitesi Kalkındırma ve Dayanışma Vakfı (MŞÜ-KADAV), Muş Alparslan Üniversitesi’nin öğrencilerine burs veren en büyük kurumdur. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Muş Kültür Eğitim Çevre ve Sağlık Vakfı, Muş’ta yaşayan öğrencilere burs veren bir vakıftır. Vakıf, lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Muş İli ve İlçeleri Köy Korucuları Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı, Muş’ta yaşayan köy korucusu ailelerine mensup öğrencilere burs veren bir vakıftır. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

BEYZA İlim Kültür ve Eğitim Vakfı, Muş’ta yaşayan öğrencilere burs veren bir vakıftır. Vakıf, lisans ve ön lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burs miktarı, öğrencinin eğitim gördüğü programa ve başarı durumuna göre değişmektedir.

Bu kurumların burs başvuruları için gerekli belgeler ve başvuru şartları, ilgili kurumların web sitelerinde yer almaktadır. Öğrenciler, burs başvurularını bu sitelerden veya kurumlara doğrudan başvurarak yapabilirler.

Deniz Eren SAVAŞ
Deniz Eren SAVAŞhttps://ozelders.bilimsenligi.com/
Online ve Yüzyüze Özel Ders Öğretmenlerinin Buluştuğu HUB. Özel ders taleplerini için öğretmen profillerini inceleyiniz.