Mülkiyeliler Birliği Burs

Mülkiyeliler Birliği Burs

Değerli Mülkiyeliler ve Mülkiye Dostları,

Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne adımlarımızı farklı dönemlerde atsak da fakültemizin koridorlarını, dersliklerini, kantinini, arka bahçesini arkadaşlığın, dostluğun, paylaşmanın unutulmayacak anılarıyla hafızalarımıza yerleştirdik.

Bugün dönüp o yıllara baktığımızda, öğrenciliğin şanından olan zorlukların üstesinden gelme çabamızı yüzümüzde oluşan tebessümle hatırlıyoruz. Ama diğer taraftan fakültemizde öğrenim gören çok sayıdaki başarılı öğrencimizin de desteğimize ihtiyacı olduğunu biliyoruz.

Mülkiyeliler Birliği gibi tarihi ve geleneği güçlü kurumlar, sahip oldukları birikimi genç nesillerle buluşturarak, onlarla bir arada ve dayanışma içerisinde olarak varlıklarını güçlendirir ve sürdürürler. Bu gerçekten hareketle, Birliğimiz bünyesinde öğrencilerimize yönelik burs kampanyaları başarıyla sürdürüldü.

Ancak ne yazık ki yıllar içerisinde burs verebildiğimiz öğrenci sayısı ve burs tutarları geriledi. Geçtiğimiz yıl 52 öğrencimize 6 aylık zaman diliminde 200’er TL burs verdiğimiz, bunu da gecikmeli ve zor ödeyebildiğimiz gerçeği, bizleri harekete geçmeye, öğrencilerimize daha iyi imkanlar yaratabilmek için yapabileceklerimizi sorgulamaya sevk etti.

Bu kapsamda, tüm imkanlarımızı seferber ederek “Mülkiyeliler 100 Güldürüyor” diyerek yola çıkıyoruz. Başlattığımız burs kampanyasıyla en az 100 öğrencimize 10 ay süresince 500’er TL burs verebilmeyi hedefliyoruz. Burs alacak öğrencilerimizi araştırma merkezlerimize dahil ederek birlikte üretmeyi, birlikte öğrenebilmeyi ve sadece Birliğimizin değil Türkiye’nin de aydınlık yarınlarını inşa etmeyi istiyoruz.

Öğrencilerimizin bizlere daha fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemde, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin farkının sadece adında saklı olmadığını; aksine bu farkın mezunu, öğrencisi ve akademisyeniyle bir arada durabilme, paylaşabilme yeteneğinde yaşam bulduğunun bilinmesini arzuluyoruz.

Sizlerden sadece bağış kampanyamız için kullanılacak olan hesap numaralarına en az 10 ay süreyle kendi belirleyeceğiniz miktarda düzenli katkı yapmanızı, sesimizi çoğaltmanızı talep ediyoruz.

Çağrımızın sizler nezdinde karşılık bulacağına olan güven ve inancımızla hepinize teşekkür ediyoruz.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu