MÜLKİYELİ GÖZÜNDEN ŞİDDET FOTOĞRAF YARIŞMASI

Farklı insanlar, farklı yaşamlar…

Etrafımızda ne çok dünya var değil mi? Tüm bu dünyalarsa hep aşk üzerine kurulmuş. Peki aşk ve şiddet nasıl aynı anda yürüyorlar?

Peki ya biz ne tür şiddetlere maruz kalıyoruz? Dev dalgalar gökdelenleri aştığında kalbimizi titreten korku, farklı beyinlerin birbirine olan düşmanlığı, güçlünün güçsüze zulmü, doğaya ve hayvanlara karşı duyulan nefret hangi şiddetin ürünü? Erkeğin kadına olan güç göstergesi hangi ezilmişliğin, hangi önyargıların gün ışığına çıkması?Biz bunların farkında mıyız peki? Şiddete tanıklık eden çocukların %85’inin potansiyel şiddet uygulayıcıları olduğunu biliyor musunuz?

Eğer çevrenize kayıtsız kalmak istemiyorsanız, fotoğraflarınızla değişime destek verin, bir farkındalık da siz yaratın.

Konu: “Şiddet’

Yarışma Katılım Şartları:

• Yarışma, Mülkiyeli öğrenci veya mezun tüm amatör/profesyonel fotoğrafçılar açıktır.

• Yarışmaya her fotoğrafçı 3 fotoğrafla katılmak zorundadır. Fotoğrafçı 3 fotoğrafı üzerinden ödüllendirilecektir. Sergilemeler tek fotoğraflar olarak seçilecektir.

•Fotoğraflar 40×50 Fotoğraf kartına, kısa kenarı en az 30 cm. olacak şekilde yerleştirilip basılacaktır. Fotoğraflar aynı ölçülerde CD veya DVD olarak da hazırlanacaktır.

• Siyah-beyaz ya da renkli olabilir. Her türlü fotoğraf tekniği serbesttir.

• Yarışmaya katılan eserlerin herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.

. Fotoğraflara verilen ad ve sıra numarası katılım formundaki ile aynı olmalıdır.

• Fotoğraf baskıları ve CD (veya DVD) katılım formu ile birlikte başvuru adresine gönderilecektir.

• Baskılarda arka-sağ alt köşeye rumuz, fotoğraf adı ve sıra no; CD/DVD üzerine sadece rumuz yazılmalıdır.

• Baskı ve CD/DVD’ler postada zarar görmeyecek şekilde paketlenerek yollanmalıdır. Postada meydana gelen gecikme, kayıp ve hasarlardan düzenleyen kurumlar sorumlu olmayacaktır.

• Yarışmaya gönderilen Baskı ve CD/DVD’ler isteyene ödemeli kargo ile iade edilecektir. Yarışma bitiminden sonra iadesi istenmeyen CD’ler ve fotoğraf kayıtları TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilecektir.

.Düzenleyen kurumlar sanatçının adını geçirerek yayın ve duyurularında fotoğrafları kullanabilir.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

• Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

• Katılım formunu imzalayarak bu yarışmaya katılanlar, tüm katılım koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

Yarışma Takvimi:

Son Katılım Tarihi: 29 Mart 2012 Seçici Kurul Toplantısı: 30 Mart 2012’de toplanılacaktır. Yer: AFSAD Halka Açık Jüri Sonuç Bildirim Tarihi: Seçici Kurul Açık toplantı yapacağından aynı gün açıklanır. Sergi ve Ödül Töreni Tarihi: Nisan ayı içerisinde yapılacaktır. Ayrıca duyurulacaktır.
Ödüller:

AFSAD Özel Ödülü Mülkiyeliler Birliği Özel Ödülü Uçan Süpürge Özel Ödülü Satınalma:50 TL. (En fazla 20 fotoğraf)
Seçici Kurul:

1-Dr. Pınar Ecevitoğlu 2-Aydın Çetinbostanoğlu( Mülkiyeli Sanatçı) 3-Can Gazialem (AFSAD) 4-Halime Güner (Uçan Süpürge Koordinatörü) 5-Gülser Günaydın (AFSAD) 6-Mustafa Ertekin (AFSAD Bşk.)
Yarışma Sekretaryası:

1) AFSAD Bestekar Sok. No: 28/21 Kavaklıdere – ANKARA Tel: 0312 417 21 15 2) miray162@hotmail.comBu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Tel: 0539 566 22 32