Mühendislikte Topuk Sesleri (MTS)

mühendislik kulübü
Mühendislikte Topuk Sesleri

IEEE İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa bünyesinde gerçekleştirilecek olan Mühendislikte Topuk Sesleri (MTS’21) 9 Mart tarihinde yepyeni konseptiyle IEEE İÜC Youtube Kanalında misafirlerini ağırlayacak.

 

Mühendislikte Topuk Sesleri (MTS’21) etkinliği IEEE İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa ve Mühendislik Fakültesi bünyesinde gerçekleştirilecek. Bu yıl 7. kez düzenlenecek olan etkinlikte kadının çalışma hayatındaki rolü, toplumsal cinsiyet eşitliğinde erkeğin rolü, kadın ve erkeğin birlikte çalışmasının verimliliğini tartışan alanlarında uzman değerli mühendisler yer alacak.

 

 

MÜHENDİSLİKTE TOPUK SESLERİ (MTS) ETKİNLİĞİ

Gelenekselleşmiş olan MTS etkinliğimiz 9 MART 2021 tarihinde online olarak IEEE İÜC Youtube kanalımız üzerinden gerçekleşecek.

Mühendislikte Topuk Seslerinde “Mesleğin Cinsiyeti Olmaz” diyoruz, iş dünyasında ve toplumsal hayatta Hem kadınlara hem de erkeklere yapılan cinsiyet eşitsizliğinin de farkındayız ve bu eşitsizliğin, cinsiyetçi söylemlerin önüne geçmek istiyoruz. İş dünyasında üretimde, yönetimde ve diğer alanlarda daha çok kadın çalışan görmek istiyoruz. Sektördeki eşitliğin bir parçası olmak adına alanlarında uzman değerli mühendislerimizi etkinliğimizde öğrenci ve akademisyenlerle buluşturuyoruz.

Etkinliğimiz; ilham verici hikayeleri dinlemek isteyen, liderlik ve girişimcilik konularında kendilerine rol model arayan, toplumsal cinsiyet konularında farkındalığını arttırmak isteyen herkese açıktır.

mühendislik

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci dolayısıyla bütün organizasyonların dijital dünyada devam ettirildiği bu dönemde Geleceğine Yön Ver, Hayata İz Bırak, Fark Yarat Harekete Geç konu başlıklarıyla ilham veren kadınların hayatlarınız dinleyeceğimiz, Erkekler Konuşuyor panelimizle cinsiyet eşitsizliğini erkeklerin gözünden dinleyeceğimiz, 2 Girişimci 1 Çift oturumumuzla da hem mühendis hem de girişimci olan evli çiftimizle iş hayatları hakkında sohbet edeceğimiz Mühendislikte Topuk Sesleri taşıdığı çok özel mesajlar ile IEEE İÜC Youtube kanalımızda siz değerli misafirlerimiz ile buluşmak için gün sayıyor.

Etkinliğimiz ücretsiz ve sertifikalıdır.

Etkinliğe katılım gösterecek bazı firmalar; HP, META Mühendislik, Erkekler Konuşuyor, TurkishWIN, GEM, Onedio. Ayrıca Instagram üzerinden yapacağımız canlı yayınla etkinliğimizin sosyal konuğu Bengi Kurtece’yi MTS katılımcıları ile buluşturuyoruz.

Etkinliğe kaydolmak ve detaylı bilgi almak için  bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

IEEE İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğrenci Kolu Hakkında

IEEE İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Öğrenci Kolu; 2002 yılında kurulmuştur. Kulüp; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’da etkinlikler, teknik projeler, workshoplar ve eğitimler düzenleyerek sektöre, teknolojiye ve bilime yönelik çalışmalar yürütmektedir. IEEE İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Öğrenci Kolu; 550’den fazla aktif üye sayısı ile İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi’nin en köklü ve kalabalık kulübü olma özelliği taşımaktadır. MTS etkinliği yine bu kulübün bünyesinde gerçekleştirilmektedir.