Mühendislik ve Motor Sporları

Mühendislik ve Motor Sporları

Hacettepe Otomotiv Topluluğu tarafından düzenlenen ‘‘Mühendislik ve Motor Sporları’’ etkinliği, 16 Mayıs Pazar günü topluluğun YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacaktır.

Hacettepe Otomotiv Topluluğu’nun düzenlediği ‘’Mühendislik ve Motor Sporları’’ etkinliği, 16 Mayıs Pazar günü YouTube üzerinden canlı yayınla gerçekleştirilecek. Program boyunca alanında uzman konukların; kariyerlerini anlatıp, sorularınızı cevaplayacağı, bilgi ve deneyim dolu bu etkinlikte sizler de yerlerinizi alın ve sürpriz hediyelere sahip olma fırsatını kaçırmayın.

 

2008 yılında Hacettepe Makine / Otomotiv Mühendisliği öğrencileri tarafından kurulan Hacettepe Otomotiv Topluluğu’nun düzenlediği ’Mühendislik ve Motor Sporları’’ etkinliği, 16 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşecek. Motor sporları, motor sporlarında mühendislik ve yurt dışında kariyer gibi birçok farklı konunun ele alınacağı etkinlik, Hacettepe Otomotiv Topluluğu’nun YouTube kanalından canlı olarak takip edilebilecek.

 

Pazar günü 14.45’te başlayacak olan program, toplamda 4 oturum olarak düzenlenecek olup 18.45’te sona erecek. Etkinliğe katılanlar, katılım belgesinin yanında sürpriz çekilişlerden de faydalanabilecek.

 

‘’Mühendislik ve Motor Sporları’’ etkinliğinde kimler var?

 

Etkinliğin 14.45’te başlayacak ilk oturumunda iki farklı kariyer hikayesi dinleyeceğiz. İngiltere’de kendi Otomotiv Danışmanlığı şirketini kuran Samet Sertkaya, bizimle kariyer hikayesini paylaşırken aynı zamanda Bilgisayar Destekli Mühendislik ve simülasyon teknolojileri hakkında da merak ettiklerimizi cevaplarken aynı zamanda otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden McLaren’de Senior Design Engineer olarak görev yapan İnanç Samet Ateş ise bizimle McLaren’deki otomotiv mühendisliği süreçlerini ve kariyer yolculuğunu paylaşacak!

 

Etkinliğin 16.00’da başlayacak olan “Motor Sporlarında Pilot Olmak” konulu ikinci oturumunda ilk Türk F1 test pilotu Jason Tahincioğlu F1 meraklılarıyla buluşacak ve merak edilen soruları cevaplayacak.

 

Etkinliğin 17.00’da başlayacak olan üçüncü oturumunda En Genç Kadın Ralli Şampiyonu Burcu Burkut Erenkul, yarışlar ve kariyeri hakkında merak edilen soruları cevaplamak üzere sizlerle buluşacak.

 

Etkinliğin 18.00’da başlayacak olan son oturumunda ise Hacettepe Otomotiv Mühendisliği mezunu Scuderia AlphaTauri F1 takımında araç performans mühendisi aynı zamanda  Hacettepe Otomotiv Topluluğu’nun eski yönetim kurulu üyelerinden olan Vuslat Odabaşı, “Formula 1’de Mühendis Olmak” konulu oturumda merak edilenleri cevaplamak üzere etkinlikte olacak.

 

Detaylı bilgi için: www.otomotivtoplulugu.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin