MUCİTLER ATÖLYESİ YAZ BİLİM OKULU

Mucitler Atölyesi, çocuklara bilimi sevdirmeye yönelik etkinliklerine devam ediyor. Bu yaz 27 Haziran-28 Temmuz tarihleri arasında iki farklı mekânda “YAZ BİLİM OKULU”  düzenliyor. Programda sekiz farklı atölye çalışması yer alıyor; Mutfakta Bilim, Gizemli Kimya, Matematik ve Zeka Oyunları, Robot Atölyesi, Şaşırtan Fizik, Tasarım Atölyesi, Elektrik-Elektronik Atölyesi, Astronomi Atölyesi.

 
Mutfakta Bilim Atölyesi’nde, sütte ebru gibi çevremizde kolayca bulabileceğimiz malzemelerle deneyler yapılacak. Şaşırtan Fizik Atölyesi’nde ise; ağırlık merkezi, denge, basınç, genleşme, kuvvet, optik, aynalar, manyetik alan gibi fizik konularının işlendiği eğlenceli, eğitici bir program uygulanacak. Tasarım Atölyesi’nde atık malzemeler ve karton kullanılarak bilimsel oyuncaklar tasarlanacak, çocuklar yaptıkları çalışmayı evlerine götürebilecekler. Robot Atölyesi’nde güneş paneli, legolar, özel devreler ve parçalar kullanarak çocuklar kendi robotunu yapacak ve hareket ettirebilecekler. Gizemli Kimya Atölyesi’nde ise; kabaran köpükler, rengarenk sıvılar, baloncuklar çocukları bekliyor! Elektrik-Elektronik Atölyesi’nde elektrik devreleri, piller, mıknatıslar, led ve sensörler kullanılarak, çocuklar kendi elektronik oyuncaklarını yapacaklar.
 
Gece ve gündüz, mevsimler nasıl oluşur? Ay tutulması nasıl gerçekleşir? Kuyruklu yıldız nedir? Yıldız kayması nasıl olur? Yerçekimsiz ortam nasıl oluşur? Gezegenler, galaksiler, göktaşları… Uzayla ilgili pek çok sorunun cevabını çocuklar Astronomi Atölyesi’nde bulacaklar. Matematik ve Zeka Oyunları Atölyesi’nde eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış oyuncaklar kullanılarak çocukların matematik zekasını arttırmaya yönelik etkinlikler yer alacak.
 
4-14 yaş arasındaki çocuklar için yaş seviyesine göre farklı atölye çalışmaları yer almaktadır. Çocuklar programın tamamına katılabildiği gibi, tek bir atölyeye de katılabilirler. Her atölye çalışması haftada iki gün olmak üzere toplamda 10 saatlik bir programdan oluşmaktadır.
 
Mucitler Atölyesi olarak, yaz okulu programlarına zenginlik katmak isteyen kurumlara özel çözümler de sunmaktayız. Eğitmenlerimiz malzemeleriyle yaz okulu düzenleyen kurumlara giderek atölye çalışmalarını gerçekleştirmektedir.