Mucitler Atölyesi Yaz Bilim Okulu

MUCİTLER ATÖLYESİ

YAZ BİLİM OKULU BAŞLIYOR!

Mucitler Atölyesi, bu yaz bilime ve sanata meraklı çocuklar için eğlendirirken öğreten, 10 farklı atölye çalışmasının yer aldığı dopdolu bir program hazırladı. Bilim ve sanatın yanında değerler eğitimi, spor aktiviteleri ve gezilerle programımız daha da zenginleşti.Çocuklarımız için yorucu bir okul döneminden sonra Yaz Bilim Okulu programımız harika bir karne hediyesi olacak. Programda neler yok ki!

Mutfakta Bilim

Gizemli Kimya

Tasarım

Elektrik-Elektronik

Eğlenceli Matematik

Şaşırtan Fizik

Robotik

Zeka Oyunları

Origami

Ebru

Yüzme, Buz Pateni, Cimnastik

Geziler

Mutfakta Bilim Atölyesi’nde sütte ebru, rengarenk sıvılar gibi çevremizde bulabileceğimiz malzemelerle deneyler yapılacak, bilimin yaşadığımız hayatla ilişkisi kurulacak.Şaşırtan Fizik Atölyesi ise ağırlık merkezi, denge, basınç, genleşme, kuvvet, optik, aynalar, manyetik alan gibi fizik konularının işlendiği eğlenceli,eğitici program. Tasarım Atölyesi’nde atık malzemeler ve karton kullanılarak bilimsel oyuncaklar tasarlanacak, çocuklar yaptıkları çalışmayı evlerine götürebilecekler. Robot Atölyesi’nde güneş paneli, legolar, özel devreler ve parçalar kullanarak çocuklar kendi robotunu yapacak ve hareket ettirebilecekler. Gizemli Kimya Atölyesi’nde kabaran köpükler, rengarenk sıvılar,baloncuklar çocukları bekliyor! Elektrik-Elektronik Atölyesi’nde elektrik devreleri,piller, mıknatıslar,led ve sensörler kullanarak kendi elektronik oyuncaklarını yapacaklar. Zeka Oyunları Atölyesi’nde eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış oyuncaklar kullanılarak çocukların matematik zekasını arttırmaya yönelik etkinlikler yer alacak.Eğlenceli Matematik Atölyesi’nde Fibonacci sayıları, altın oran, altıgen yapılar, mısır piramitleri, zihinden hesap teknikleri vb. ilgi çekici konular etkinlikler yoluyla işlenecek.

Program 7-12 yaş grubu için, 17 Haziran-5 Temmuz ve 8 Temmuz-26 Temmuz tarihleri arasında 2 dönem olarak hazırlandı. Veliler kendilerine uyan tarihleri seçerek kayıt yaptırabilirler. 4-6 yaş grubu için 17 Haziran- 26 Temmuz tarihleri arasında Salı ve Perşembe günleri atölye çalışması olacak. Kayıtlarımız kontenjanla sınırlıdır. Program sonunda katılımcılara değerlendirme formu ve katılım belgesi verilecek.

İLETİŞİM:

Mucitler Atölyesi Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon

Bulgurlu Mah. Libadiye Cad.No:13/1

Üsküdar/İstanbul (Lukoil-Haliloğlu Petrolün karşısında)

tel:0 216 650 89 50

web:www.mucitleratolyesi.com

e-mail:[email protected]

1 Yorum

  1. Biz Hollanda’dan geçen yıl yurda kesin dönüş yaptık.Kızımın öğretmeni Yıldız Köse bilim yaz okulundan bahsettiğinde çok mutlu olduk.
    Gelecek yıl dördüncü sınıfa gidecek olan kızımın bu etkinlikten çok faydalanacağını düşünüyor,her ikimizde heyecanla başlama tarihini bekliyoruz.
    Emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin