MUCİTLER ATÖLYESİ PAZAR GÜNLERİ ATAŞEHİRDE

Değerli Velilerimiz,

Pazar atölyelerimiz 27 Ekimde Ataşehir’de başlıyor. Özel Yetenekleri Keşfetme ve Geliştirme Derneği’nde yapılacak olan atölyeler 7-10 yaş grubuna yönelikdir. Programda Eğlenceli Deney Atölyesi ve Matematik & Zeka Oyunları yer alacak.Detaylı bilgi ve başvuru formu ektedir.Yeteneklerini keşfetmek isteyen meraklı çocuklarımızla buluşmak dileğiyle…

 

MUCİTLER ATÖLYESİ ATAŞEHİR’de

PAZAR ATÖLYELERİ

27 EKİM 2013-12 OCAK 2014

EĞLENCELİ DENEYLER (7-10 yaş)

Eğlenceli Deneyler Atölyesi’nde kabaran köpükler, rengarenk sıvılar,baloncuklar sizleri bekliyor! Ağırlık merkezi, denge, basınç, genleşme, kuvvet, optik, aynalar, manyetik alan gibi konuların işlendiği eğlenceli ve eğitici bir program. Sütte ebru, buzdan kolye, avucumuzdaki delik, suyu kaynatan buz, kar oluşturalım, kristal yapımı, havada uçan top, sihirli kumbara ve daha pekçok ilgi çekici deney…

Ayrıca öğrenciler atık malzemeler ve karton kullanarak bilimsel oyuncaklar tasarlayacak, yaptıkları çalışmayı evlerine götürebilecekler.

PROGRAMIN HEDEFLERİ:

1-Çocukların araştırma, gözlem yapma, kıyaslama, keşfetme, ifade etme ve çeşitli çözümler bulabilme becerileri gelişecek.

2-Çocukların bilime merakları artacak, mucitliğe özenecekler.

3-Çocuklar deneyleri uygulayarak, bilimsel kuralları kendileri keşfedecekler, böylece öğrenmede kalıcılık artacak.

4-Bilimin hayatın içinde olduğunu görecekler ve öğrendikleri bilimsel gerçeklerin yaşadığımız hayatla ilgisini kurabilecekler.

5-Bilimin eğlenceli yönü olduğunu da görecekler, bilim anlaşılması zor, sevilmeyen, uzak durulan bir alan olmaktan çıkacak.

6-Çocuklar takım çalışması ve yardımlaşmayı öğrenecek.

MATEMATİK& ZEKA OYUNLARI (7-10 yaş)

Fibonacci sayıları, altın oran, altıgen yapılar, dönüşüm geometrisi, mısır piramitleri, zihinden hesap teknikleri vb.ilgi çekici konuların çocukların seviyesine uygun eğlenceli etkinlikler yoluyla işlendiği program.

Uzaysal algılama, stratejik düşünme, mantık yürütme, konsantrasyon, eşleştirme, hafıza, hızlı düşünme ve karar verme, dikkat geliştirme, soyut düşünme, hayal gücünü geliştiren eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış zeka oyunları kullanılarak çocukların zihinsel gelişimini desteklemeye yönelik etkinlikler.

Bu atölyede çocuklar matematiğin şaşırtıcı dünyasına giriyor, sıra dışı problemler çözüyor, matematik tarihine yolculuk yapıyorlar.

PROGRAMIN HEDEFLERİ:

1- Matematiğin yaşadığımız hayatla bağlantısını kurma

2- Matematiğin diğer bilim dalları ile ilişkisini gösterme

3- Matematiğin ilgi çekici, şaşırtan, eğlenceli yönlerini göstererek matematiği sevdirme, matematiğe karşı merak uyandırma

4- Sıradışı problemler çözdürerek uzaysal algılama, mantık yürütme, konsantrasyon, eşleştirme, hafıza, dikkat , hızlı düşünme, soyut düşünme becerilerini ve analiz yeteneğini geliştirme

PAZAR PROGRAMI:

27 EKİM 2013-12 OCAK 2014

11.00-11.50 Eğlenceli Deneyler (7-10 yaş)

12.00-12.50 Matematik ve Zeka Oyunları (7-10 yaş)

ÜCRET:
 

 Günlük KatılımAylık Katılım(4 hafta)Full Program(12 hafta)
Deney Atölyesi25 TL100 TL270 TL
Matematik&Zeka Oyunları25 TL100 TL270 TL

 

*Tüm eğitmenlerimiz alanında uzman kişilerdir.*Atölyelerin  toplam  süresi 12 haftadır( haftada bir gün).*Her atölyede maksimum 15 öğrenci kabul edilmektedir.

*Program sonunda öğrencilere ilgi, yetenek ve başarı durumlarını gösteren bir değerlendirme formu ve katılım belgesi verilmektedir.

*Belirtilen fiyatlara malzeme masrafları dahildir.

*Tüm atölyelerde her hafta farklı çalışmalar yapılmaktadır.

*Atölyelere tek seferlik katılımlar da mümkündür.

 

Telefon: 0 216 650 89 50 ( Mucitler Atölyesi)
E -Posta: [email protected]

ATÖLYE MEKANI :
Özel Yetenekleri Keşfetme ve Geliştirme Derneği

Atatürk Mah. Meriç Cad. No:2 Ataşehir / İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin