MUCİTLER ATOLYESİ BAHAR DÖNEMİ HAFTA SONU ATÖLYELERİ

Mucitler Atölyesi  4-14 yaş arası çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirmeye yönelik etkinliklerine  yeni yerinde devam ediyor. Cumartesi günleri programda Deney Atölyesi ve Matematik ve Zeka Oyunları var.Pazar programında ise dört farklı atölye çalışması yer alıyor; Deney Atölyesi, Elektrik-Elektronik Atölyesi, Matematik ve Zeka Oyunları, Robot Atölyesi.
 
CUMARTESİ PROGRAMI:
7 Nisan 2012-9 Haziran 2012
13.00-14.00 Deney Atölyesi                     (4-6 yaş) ve  (7-12 yaş)
14.00-15.00 Matematik ve Zeka Oyunları (4-6 yaş) ve  (7-12 yaş)
 
PAZAR PROGRAMI:
11 Mart 2012 -27 Mayıs 2012
11.00-12.30 Elektrik-Elektronik Atölyesi (6-12 yaş)
13.00-14.00 Deney Atölyesi                     (4-6 yaş) ve  (7-12 yaş)
14.00-15.00 Matematik ve Zeka Oyunları (4-6 yaş) ve  (7-12 yaş)
15.00-16.30 Robot Atölyesi                       (9-14 yaş)
 
Deney Atölyesi:
Deney Atölyesi’nde kabaran köpükler, rengarenk sıvılar,baloncuklar çocukları bekliyor! Ağırlık merkezi, denge, basınç, genleşme, kuvvet, optik, aynalar, manyetik alan gibi  konuların işlendiği eğlenceli ve eğitici bir program. Atık malzemeler ve karton kullanılarak bilimsel oyuncaklar tasarlanacak, çocuklar yaptıkları çalışmayı evlerine götürebilecekler.
Elektrik-Elektronik Atölyesi:
Elektrik-Elektronik Atölyesi’nde güneşle yarışan robot, rüzgar tribünü,
ressam robot, renk makinası, teneke robot, ışık şovu, köpük robot, kendi elektriğimizi üretelim  gibi bir çok proje gerçekleştirilmektedir .Her çocuk için atölye öncesinde malzemeler hazırlanmakta ve çocuklar eğitmenin rehberliğinde  proje üretmektedir.Proje bittikten ve istenildiği gibi süslendikten
sonra her çocuk kendi projesini alıp  götürmektedir.Bu projelerde motor,pil,anahtar,pil yuvası,led ampul,kablolar,güneş paneli, tahta, renkli kalem,kağıt vb.materyaller kullanılmaktadır.
Matematik ve Zeka Oyunları:
Matematik ve Zeka Oyunları Atölyesi’nde eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış oyuncaklar kullanılmakta, çocukların matematik zekasını arttırmaya yönelik etkinlikler yer almaktadır. Kullanılan materyaller çocukta uzaysal algılama, stratejik düşünme, mantık yürütme, konsantrasyon, eşleştirme, hafıza, hızlı düşünme ve karar verme, dikkat geliştirme,soyut düşünme,hayal gücünü geliştirecek niteliktedir. Atölye çalışmasında çocuklar yaş aralıklarına göre gruplara ayrılmaktadır.Her atölyede bir çocuk en fazla üç oyun oynayabilmektedir.Oyunlara her hafta yeni bir oyun eklenmektedir.Çocuklar yaş, ilgi alanı ve kabiliyetleri doğrultusunda eğitmenler tarafından  yönlendirilmektedir.
Robot Atölyesi:
Robot Atölyesi’nde  legolar, sensörler, özel devreler ve parçalar kullanarak çocuklar kendi robotunu yapacak ve hareket ettirebilecekler. Çocuklar bu atölyede sadece robot yapmayacak, aynı zamanda robotların çalışma prensiplerini de öğrenecekler.Robot nedir, robotlar nasıl çalışır, sensörler(algılayıcı) ne işe yarar,  temel bilimsel prensiplerin uygulamaları, problem çözümü ve robot hareketlerini programlama gibi konularda bilgi sahibi olacaklar. Uygulanacak temel eğitimler, çocukların kendi hayal gücünü kullanarak yepyeni robotlar tasarlamasına olanak sunacaktır.
 
ÜCRET:
Elektrik-Elektronik Atölyesi :40 TL /atölye
Deney Atölyesi:20 TL/atölye
Matematik ve Zeka Oyunları:20 TL/atölye
Robot Atölyesi:40 TL/atölye
 
*Belirtilen fiyatlara malzeme masrafları dahildir.
*Robot atölyesine katılanlar robot kitini satın aldıkları takdirde sadece eğitim      ücretini (20 TL/atölye) ödeyeceklerdir.
*Tüm atölyelerde her hafta farklı çalışmalar yapılacaktır.
*Atölyelerin tamamına katılanlara ayrıca indirim (%10) uygulanacaktır.
*Eğitim programlarına zenginlik katmak isteyen kurumlara özel çözümler sunulmaktadır: eğitmenlerimiz malzemeleri ile birlikte  kurumlara giderek atölye çalışmalarını gerçekleştirmektedir.
 
 ADRES  :Mucitler Atölyesi
Bulgurlu Mah. Libadiye Cad.No:13/1
1.kat Üsküdar/İstanbul (Lukoil-Haliloğlu Petrolün karşısında)
 
tel:0 216 594 60 67 / 0 505 394 58 44
e-mail:[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin