Mobilya Müzesi Logo Yarışması

Mobilya ve Ağaç Sanayi Müzesi (Masam) İçin Ödüllü Logo Yarışması

İnegöl Belediyesi, Mobilya Müzesi için logo yarışması düzenliyor. 15 Ağustos–11 Ekim tarihleri arasında yapılacak müracaatların ardından seçilecek olan logoya 2 bin 500 TL ödül verilecek. Konuyla ilgili makamında basın açıklaması düzenleyen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, herkesi yarışmaya davet etti.

Dünyanın ilk mobilya müzesini kurma çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini açıklayan Başkan Aktaş, “İnegöl Mobilya ve Ağaç İşçiliği Müzesi Kurularak Sektörün Tarihi Ekonomik Mirasının Sanayi Turizmi Kapsamında Geliştirilmesi” adlı 12 ay sürecek olan projenin 26 Haziran 2013 tarihinde imzalandığını, 03 Temmuz 2013 tarihinde ise Sani Konukoğlu Konferans Salonunda projenin lansman toplantısının gerçekleştirilildiğini söyledi.

Projenin ihale şartnamesinin hazırlanarak İnegöl Mobilya ve Ağaç Sanayi Müzesi İnşaatı için ilana çıkıldığını kaydeden Aktaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İhale süreci devam etmektedir. Proje içerisinde yer alan diğer bir başlık olan “İnegöl Mobilya ve Ağaç Sanayi Müzesi” logo yarışması için 15 Ağustos – 11 Ekim 2013 tarihleri arasında gerekli şartnameye uygun müracaatlar Kent Müzesi Koordinatörlüğüne gerçekleştirilerek, logo tasarımları, proje içerisinde yer alan Sanat ve Tarih Danışmaları Kurulu tarafından değerlendirilecek, 29 Ekim 2013 tarihinde kamuoyuna duyurulacaktır. Dereceye giren kişiye ödülünün takdimi gerçekleştirilecektir. Yarışmamıza başvurmak isteyen vatandaşlarımız yarışmayla ilgili şartname ve başvuru formlarını İnegöl Belediyesi Kent Müzesi Koordinatörlüğünden ve www.inegol.bel.tr adresimizden dijital ortamdan temin edebilirler. Ayrıca 713 18 70 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler” dedi.

Yarışmanın, danışma kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları haricinde profesyonel ya da amatör, herkese ve her yaşa açık olduğunu belirten Başkan Aktaş, yarışmaya katılımın ücretsiz olduğunu ve katılımcının, yarışmaya en fazla 3 adet logo tasarımı ile katılım gösterebileceğini söyledi.

Alıntı olan, başkasına ait olan, başka yarışmada ödül almış logo tasarımların kabul edilmeyeceğini aktaran Aktaş, bunun dışında diğer şartların şartnamede belirtildiğini, seçilecek logoya; 2.500 TL para ödülü olacağını da ayrıca aktardı.

İNEGÖL MOBİLYA VE AĞAÇ SANAYİ MÜZESİ
LOGO YARIŞMASI

YARIŞMANIN ADI:
İnegöl Mobilya ve Ağaç Sanayi Müzesi Logo Yarışması

YARIŞMA KONUSU: İnegöl Mobilya ve Ağaç Sanayi Müzesi Logosunu Arıyor…

YARIŞMA TAKVİMİ:
1) Başlangıç Tarihi : 15 Ağustos 2013 Perşembe
2) Son Katılım Tarihi : 11 Ekim 2013 Cuma
3) Seçici Kurulun Toplanması : 22-25 Ekim 2013
4) Sonuçların İlan Edilmesi : 29 Ekim 2013

LOGO TASARIMLARININ TESLİM YERİ:
Kent Müzesi:
Yenice Mah. Eski Belediye Meydanı No:24 İnegöl/BURSA Tel: 0,224 713 18 70

ÖDÜL : 2.500 TL

ŞARTNAME
1. Yarışmaya katılacak logo tasarımları, kurulacak İnegöl Mobilya ve Ağaç Sanayi Müzesi ile ilgili olacaktır.
2. KATILIM: Yarışma, danışma kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları haricinde profesyonel ya da amatör, herkese ve her yaşa açıktır. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
3. Katılımcı, yarışmaya en fazla 3 adet logo tasarımı ile katılım gösterebilir.
4. LOGO BOYUT VE ÖZELLİKLERİ: Her tasarım A4 (21 x 29,7cm.) ebadında, beyaz zemin üzerine uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kağıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah-beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm.’den büyük olmayacak şekilde yer alacaktır. Çıktılar, paspartusuz biçimde, karton, fotoblok vb. malzemeye yapıştırılmadan teslim edilecektir.

Çalışmalar ayrıca aşağıda belirtilen teslimat adresine CD’ye yüklenmiş Postscript (Freehand,
Illustrator, Corel Draw, vb.) ve 300dpi jpg olarak teslim edilmelidir. Dereceye girmeyen tasarımlar başvuru sahiplerine talep etmeleri halinde iade edilecektir. 1 ay içerisinde alınmayan yapıtlardan sorumluluk kabul edilmez.

5. LOGOLARIN İŞARETLENMESİ: Katılım formu eksiksiz olarak doldurulup bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine sadece rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde ve CD’nin ön yüzünde de yer almalıdır. Amblem/Logo tasarımının üzerinde isim, imza veya ayırt edici bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.
6. YASAL DURUM: Logo tasarımının yayınlanması sonucu doğabilecek her hangi bir yasal sonuçtan katılımcı sorumlu olacaktır. Yarışılan eserlerin üçüncü şahısların kişisel, fikri ve sinai mülkiyet haklarını ihlal etmesi halinde, bu ihlalden kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluk münhasıran katılımcıya aittir.
7. DEĞERLENDİRME DIŞINDA KALANLAR: Alıntı olan, başkasına ait olan, başka yarışmada ödül almış logo tasarımları kabul edilmeyecektir.
8. Katılımcı yarışmaya katıldıktan sonra vazgeçemez. Hangi ad altında olursa olsun telif, lisans vs. herhangi bir fikri ve sinai hak veya alacak talebinde bulunamaz.
9. KULLANIM HAKKI: Yarışmaya katılan logoların kullanım hakkı İnegöl Belediyesi’ne aittir. Logolar; belediye tarafından basılı yayınlar, sanal ortam ve diğer takdir edilen yerlerde kullanılabilecek/yayınlanabilecektir. Katılımcı bu konuda hiçbir hak talep edemez.
10. KOŞULLARIN KABULÜ: Yarışmaya katılan herkes, yarışma şartlarını, danışma kurulu ve proje koordinasyon kurulu kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaktır.

Başvuru Formu