Minikler “Tasarla, Eğlen, Sağlıkla Kal – Design, Have Fun, Stay Healthy” eTwinning Projesinde…

İzmir’in Karabağlar ilçesindeki Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğretmenlerinden Zeynep İYİÇALIŞKAN kuruculuğunu üstlendiği “Tasarla, Eğlen, Sağlıkla Kal – Design, Have Fun, Stay Healthy” eTwinning projesini yürütmektedir.proje logomuz

Projeye Bulgaristan, Polonya ve Romanya’dan dört öğretmen ve ülkemizden on öğretmen ortaklık etmektedir.

Projeyi çocukları Covid-19’dan kendi üretkenliklerini sergileyecekleri siperlikler ile koruma düşüncesi başlattı.

Dünyayı etkisi altına alan salgına karşı, tasarımlar yaparak eğleniyorlar.

Sağlıkla kalırken üretiyorlar.

Avrupa’dan ve Türkiye’nin farklı illerinden on altı okul projeye ev sahipliği yapmaktadır. Ortak okullardan özel eğitim anaokulundaki öğrenciler de projeye katkı sağlamaktadırlar.

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğretmenlerinden Zeynep İYİÇALIŞKAN ve Betül KUPLAY; veli, öğrenci ve okuldaki zümreleri ile işbirliğinde, okul müdürü Gökçe Çiçek ERGÜN’ün projeye desteğiyle tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgında anlamlı bir projeye imza attılar.Collage 2020 10 15 16 40 50 min

Her öğretmen öğrencileri için hazırladıkları tasarım, kişiye özel siperlikleri uyum haftasında öğrencilerine dağıtarak projeyi başlatmıştır.

Projede eğlenceli siperlikler, panolar, hamurdan/resimden virüsler, davranış çizelgeleri, sağlıklı içecekler, maskeler, doğal materyaller ile etkinlikler, hikâye, poster, parmak oyunu/şarkı, kuklalar… tasarlama planlanmaktadır.

Web2.0 araçları ile proje içeriğinde teknolojiyi verimli yönde kullanma hedeflenmiştir.

Karşılarına çıkan zorluklara karşı çeşitli çözüm önerileri üreterek, tasarlayarak, eğlenerek başa çıkıyorlar.

03d3faf9 8e22 4078 87cf 45da52c2002f min

Takipte kalınız…