Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi Eğitmen Eğitimi

Teknoloji tüketenden, teknoloji üreten ve ihraç eden bir ekonomiye dönüşümün ancak eğitimle ve katma değer yaratan ekonomiye yatırımla mümkün olduğuna inanan Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat, Türkiye’nin bilişimdeki insan kaynağını geliştirmek üzere el ele verdi. Çocukların programlama ve analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesini amaçlayarak, “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” projesini tüm Türkiye’ye yaymak üzere ilk adımlarımızı atıyoruz.

Çocukların bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirecek, onları programcılık ile tanıştırarak, kod okuryazarlığı bilincini yayacak.

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi’nin 29-31 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine proje kapsamında pilot uygulama illerinden gelen başvurular kabul edilecektir. Kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır.
Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi’nin 2-4 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine proje kapsamında pilot uygulama illerinden gelen başvurular kabul edilecektir. Kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır.
(Proje İlleri: Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kütahya, Rize, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tokat, Van,)

Sen de çocukların analitik düşünmelerine katkı sağlayarak kod okuryazarlığı bilincini yayacak Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projemizde gönüllü olmak istiyorsan hemen başvur.

Son Başvuru Tarihi: 27 Temmuz 2015 Saat 17:00

Her türlü sorunuz için ismailmetin@habitatkalkinma.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Kimler eğitmen olabilir?
Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?
Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde 8-12 Yaş aralığındaki en az 30 çocuğa ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?
Eğitmen eğitimini 29-31 Temmuz’da ve 2-4 Ağustos’ta 2 tane ayrı ayrı eğitmen eğitimi olmak üzere İstanbul’da gerçekleştireceğiz. Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacaktır. Eğitmen eğitimi, Yıldız Teknik Üniversitesi BÖTE Bölümü tarafından uzman eğiticiler tarafından verilecektir.

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi
Finansbank, Habitat ve Microsoft Türkiye, çocuklar için kod eğitim programını sürdürülebilir hale getirmek ve daha da yukarılara çekmek üzere güçlerini birleştirdi ve programı “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” adıyla daha da kapsamlı hale getirdi.

Projenin bugün itibariyle binde 8 olan Türkiye’nin bilişim üretimindeki payını yukarılara çekmek, dijital dönüşümü yakalamak, ülkemizi bir bilişim merkezi haline getirmek vizyonuyla hayata geçirildi.

Çocukların bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirecek, onları programcılık ile tanıştırarak, kod okuryazarlığı bilincini yayacak.

2015 yılı sonuna kadar Türkiye genelinde 8-12 yaş arası 5 bin öğrenciye, 16 saat boyunca “Kodu” programlama dili eğitimi verilecek.

Proje kapsamında İstanbul, Denizli, Ankara, Aydın, Erzurum, Isparta, İzmir, Adıyaman, Eskişehir, Kütahya, Antalya, Kırklareli, Samsun, Elazığ, Van, Siirt, Şanlıurfa, Tokat, Gaziantep, Afyon, Diyarbakır, Rize olmak üzere 22 şehirde Minik Parmaklar Geleceği Programlayacak.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ