MİNİK PARMAKLAR EĞİTMENLERİNİ ARIYOR

MİNİK PARMAKLAR EĞİTMENLERİNİ ARIYOR…

Son Başvuru Tarihi: 5 Aralık 2016

Teknoloji tüketenden, teknoloji üreten ve ihraç eden bir ekonomiye dönüşümün ancak eğitimle ve katma değer yaratan ekonomiye yatırımla mümkün olduğuna inanan Microsoft Türkiye, QNB Finansbank ve Habitat olarak Türkiye’nin bilişimdeki insan kaynağını geliştirmek üzere el ele verdi. Çocukların programlama ve analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesini amaçlayarak, “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” projesini tüm Türkiye’ye yaymak üzere ilk adımlarımızı atıyoruz.
Çocukların bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirecek, onları programcılık ile tanıştırarak, kod okuryazarlığı bilincini yayacak.
• Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi’nin 14-17 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine, proje kapsamında, pilot uygulama illerinden gelen başvurular kabul edilecektir. Kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır.

(Proje İlleri: Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kütahya, Rize, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon, Tokat, Van,)
Sen de çocukların analitik düşünmelerine katkı sağlayarak kod okuryazarlığı bilincini yayacak Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projemizde gönüllü olmak istiyorsan hemen başvur.

Kimler eğitmen olabilir?
Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.
Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?
Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle işbirliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde 8-12 yaş aralığındaki en az 30 çocuğa ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Gönüllü eğitmenlerin ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.
Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?
Eğitmen eğitimi, 14-17 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

Eğitmen eğitimi, projenin master eğitmenleri tarafından verilecektir.

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor Projesi

QNB Finansbank, Habitat ve Microsoft Türkiye, çocuklar için kod eğitim programını sürdürülebilir hale getirmek ve daha da yukarılara çekmek üzere güçlerini birleştirdi ve programı “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” adıyla daha da kapsamlı hale getirdi.

Proje, bugün itibariyle binde 8 olan Türkiye’nin bilişim üretimindeki payını yukarılara çekmek, dijital dönüşümü yakalamak, ülkemizi bir bilişim merkezi haline getirmek vizyonuyla hayata geçirildi.

Çocukların bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirecek, onları programcılık ile tanıştırarak, kod okuryazarlığı bilincini yayacak.

Proje kapsamında İstanbul, Edirne, Denizli, Ankara, Aydın, Bursa, Erzurum, Isparta, İzmir, Adıyaman, Eskişehir, Kütahya, Antalya, Kırklareli, Samsun, Elazığ, Van, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon, Tokat, Gaziantep, Afyon, Diyarbakır, Rize olmak üzere 25 şehirde Minik Parmaklar Geleceği Programlayacak.

Her türlü sorunuz için bilisim@habitatdernegi.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ