Minik Eller Kod Yazıyor Eğitmenlerini Arıyor

kodlama eğitmen
kodlama eğitmen

QNB Finansbank ve Habitat Derneği, çocukların yaparken/ eğlenirken aynı zamanda kodlama becerilerini geliştirmeyi hedefleyen “Minik Eller Kod Yazıyor” Projesini hayata geçirdi. Çocukların yaparken/ eğlenirken öğrenmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmeyi, onları programcılık ile tanıştırıp kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefliyor. Eğitimler ile çocuklar sadece kodlama becerilerini değil sanat, resim, müzik ve hikâye anlatıcılığını becerilerini hayal güçleri ve yaratıcılıkları ile geliştirmeyi amaçlar.

Minik Eller Kod Yazıyor Projesinin 4-7 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine, proje kapsamında, proje illerinden gelen öğretmenlerin başvuruları kabul edilecektir.
Kontenjan 25 öğretmen ile sınırlıdır.
Proje İlleri: Adana, Artvin, Ankara, Antalya, Aydın, Bingöl, Çanakkale, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Mardin, Ordu, Sinop, Tunceli, Trabzon, Zonguldak
Sen de çocukların kodlama öğrenmesinin yanı sıra resim, müzik ve sanat anlamında becerilerini geliştirmeyi hedefleyen Minik Eller Kod Yazıyor projemizde gönüllü olmak istiyorsan hemen başvur.

Son Başvuru Tarihi: 30 Ocak 2021

Kimler eğitmen olabilir?

Gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip, çocuklara kodlama eğitimi vermeye hedefli öğretmenlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda 6 saatlik online eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde 8-12 yaş aralığındaki çocuklara ayda en az 2 kez ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir.

Gönüllü eğitmenlerin ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?

*Eğitmen eğitimi, 4- 7 Şubat 2021tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

*Eğitimler 4 gün boyunca online platform üzerinden gerçekleştirilecektir.

*Proje detaylarına minikellerkodyaziyor.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

*Her türlü sorunuz için [email protected] adresinden bilgi alabilirsiniz.

Habitat Derneği ve QNB Finansbank ortaklığıyla “ Minik Eller Kod Yazıyor ” projesi dijital gönüllü eğitmenleri başvuru formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin