MİNİK ELLER DOĞADAKİ CANLAR İÇİN UZANDI

eTwinning proje
eTwinning proje

Türkiye, Azerbaycan, Romanya katılımlı 12 öğretmen ile yürüttüğümüz Arkadaşım Tilki eTwinning projemizde öğrencilerimiz ocak ayı görevlerini severek yerine getirdiler.

Luc Jacquet tarafından yönetilen 2007 yılı Fransız yapımı bir doğa filmi olan Arkadaşım Tilki’nin izlenip incelenmesi ile başlattığımız temelinde bir sanat eserini inceleyerek bilgi , beceri kazanımları hedeflediğimiz projemizin temel konusu doğadaki canlıların yaşam alanları ve yaşamlarına saygı gösterme. İnsanın doğanın hakimi değil onun bir parçası olduğu fikrini benimseme yolu ile doğanın korunması yönünde çeşitli çalışmalar yaptığımız projemizin Ocak ayı teması Doğadaki Canlara Uzanan Eller .

7- 11 yaş kategorisinde bulunan projede öğrencilerimize yaş grubu gereği filmi 20 şer dakikalık bölümler şeklinde izletip izlediğimiz bölüm üzerine söyleşiler yaparak öğrencilerimiz izledikleri bölümü konu  ve görseller açısından yorumladılar. Filmin son bölümü ile birlikte doğadaki canlılara havaların da soğuması ile birlikte yiyecek, su, yuva gibi destek sağlama görevi verildi. Öğrenciler kendi tercihleri doğrultusunda aile desteği ile birlikte kuş yemlikleri, kediler için barınak, yemek , su yardımı gibi etkinlikleri seçtiler ve görevlerini yerine getirdiler.

Umudumuz attığımız bu küçük adımın devam ettirilmesi hayvan sevgisi, doğa sevgisi ve doğanın bir parçası olduğumuz bilincinin kendileri ile birlikte büyümesi ve sürdürülmesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

5 × one =