Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı

Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı

8 HAFTALIK MINDFULNESS TEMELLİ STRES AZALTMA (MBSR) PROGRAMI

John Kabat-Zinn tarafından geliştirilen 8 haftalık Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Programı, bilimsel araştırmalarla desteklenmiş, zihin-beden müdahale programıdır. Programın amacı stresi ve yaşamsal zorlukları yönetmektir.

”Mindfulness (Bilinçli Farkındalık)” açıklığı, merakı ve kabulü teşvik ederken; hisleri, düşünceleri, duyguları ve çevreyi yargılamadan gözlemleme yeteneği olarak adlandırılabilir.

Oturumlar dışında ses kayıtları ve yönlendirilmiş egzersizler aracılığıyla katılımcılar her gün 45 dakika uygulama yapmaya teşvik edilir. Bu uygulamalar; beden taraması, meditasyon ve mindful yoga egzersizlerini içerir.

Kurs 8-15 kişiden oluşan bir grup programıdır. Toplam 8 hafta sürer. Haftada bir gün iki buçuk saat yapılır. Altıncı hafta altı saatlik sessizlik günüdür.

Eğitimin İçeriği:

· Psikoeğitim

· Bedensel farkındalık

· Duyguların farkındalığı

· Duyumların farkındalığı

· Düşüncelerin farkındalığı

Eğitmen:

Doç. Dr. Zümra Atalay MEF Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü öğretim üyesi ve bölüm başkanıdır. Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness), bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat (compassion) ve şefkat temelli terapilerdir. Doktora tezi de bu iki konu üzerinedir. Doktora sonrası çalışmasını Rochester Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Mindfulness ve Psikolojik İhtiyaçlar” üzerine yapmıştır. Bu konu ile ilgili Uluslararası indekslerde taranan ve ulusal hakemli dergilerde makaleleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde bildirimleri, kitap ve kitap bölümleri, yüksek lisans ve doktora düzeyinde vermiş olduğu dersleri, danışmanlığını yaptığı yüksek lisans ve doktora tezleri bulunmaktadır

Uzmanlık alanı olan Bilinçli-farkındalık temelli yaklaşımlar üzerine IMA (International Mindfulness Based Association) düzenlediği eğiticilerin eğitimi programını tamamlamıştır. 8 ülkede eğitim veren IMA’nın uluslararası eğitmenidir (http://www.institute-for-mindfulness.org/about-ima/institute-faculty/zumra-atalay-ozyesil). EAMBA (Europian Association of Mindfulness Based Approaches) üyesi ve aynı zamanda yönetim kurulundadır.Üniversitedeki çalışmalarının yanısıra kendi özel ofisinde düzenli aralıklarla MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction Program) grup çalışmaları, eğitimler ve bireysel görüşmeler düzenlemektedir.

Tarihler:

9 Kasım Perşembe (19:00-21:30)

16 Kasım Perşembe (19:00-21:30)

23 Kasım Perşembe (19:00-21:30)

30 Kasım Perşembe (19:00-21:30)

7 Aralık Perşembe (19:00-21:30)

9 Aralık Cumartesi (6 saatlik sessizlik günü)

14 Aralık Perşembe (19:00-21:30)

21 Aralık Perşembe (19:00-21:30)

Ücret: 1.800 TL+KDV

Yer: Teşvikiye mah. Büyük Çiftlik sok. Değer apt. No:3/1 Nişantaşı/İstanbul

Randevu ve daha fazla bilgi için:

www.zumraatalay.com

www.mindfulnessinstitute.com.tr

facebook: mindfulnesinstitutetr

instagram: mindfulnesinstitutetr

Thursday, November 9, 2017 at 7:00 PM Thursday, December 21, 2017 at 9:30 PM (Eastern European Standard Time Turkey Time)

Nisantasi
Teşvikiye mah. Büyük Çiftlik sok. Değer apt. No:3/1 Nişantaşı/İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin