Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı-Temmuz Ayı

Stres Azaltma
Stres Azaltma Programı

Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı 
Temmuz Ayı

John Kabat-Zinn tarafından geliştirilen 8 haftalık MBSR Programı, bilimsel araştırmalarla desteklenmiş, zihin-beden müdahale programıdır. Programın amacı stresi ve yaşamsal zorlukları yönetmektir.

 

”Mindfulness (Bilinçli Farkındalık)” açıklığı, merakı ve kabulü teşvik ederken; hisleri, düşünceleri, duyguları ve çevreyi yargılamadan gözlemleme yeteneği olarak adlandırılabilir.

 

Oturumlar dışında ses kayıtları ve yönlendirilmiş egzersizler aracılığıyla katılımcılar her gün 45 dakika uygulama yapmaya teşvik edilir. Bu uygulamalar; beden taraması, meditasyon ve mindful yoga egzersizlerini içerir.

 

Kurs 8-15 kişiden oluşan bir grup programıdır. Toplam 8 hafta sürer. Haftada bir gün iki buçuk saat yapılır. Altıncı hafta altı saatlik sessizlik günüdür.

 

 

Eğitimin  İçeriği:

  • Psikoeğitim
  • Bedensel farkındalık
  • Duyguların farkındalığı
  • Duyumların farkındalığı
  • Düşüncelerin farkındalığı

 

 

Eğitmen: 

Doç. Dr. Zümra Atalay MEF Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü öğretim üyesi ve bölüm başkanıdır. Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness), bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat (compassion) ve şefkat temelli terapilerdir. Doktora tezi de bu iki konu üzerinedir. Doktora sonrası çalışmasını Rochester Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Mindfulness ve Psikolojik İhtiyaçlar” üzerine yapmıştır. Bu konu ile ilgili Uluslararası indekslerde taranan ve ulusal hakemli dergilerde makaleleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde bildirimleri, kitap ve kitap bölümleri, yüksek lisans ve doktora düzeyinde vermiş olduğu dersleri, danışmanlığını yaptığı yüksek lisans ve doktora tezleri bulunmaktadır. Uzmanlık alanı olan Bilinçli-farkındalık temelli yaklaşımlar üzerine IMA (International Mindfulness Based Association) düzenlediği eğiticilerin eğitimi programını tamamlamıştır. 8 ülkede eğitim veren IMA’nın uluslararası eğitmenidir. EAMBA (Europian Association of Mindfulness Based Approaches) üyesi ve aynı zamanda yönetim kurulundadır. Üniversitedeki çalışmalarının yanısıra kendi özel ofisinde düzenli aralıklarla MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction Program) grup çalışmaları, eğitimler ve bireysel görüşmeler düzenlemektedir.

Tarihler:

13 Temmuz Perşembe (19:00-21:30)

20 Temmuz Perşembe (19:00-21:30)

27 Temmuz Perşembe (19:00-21:30)

3 Ağustos Perşembe (19:00-21:30)

10 Ağustos Perşembe (19:00-21:30)

13 Ağustos Pazar (6 saatlik sessizlik günü)

17 Ağustos Perşembe (19:00-21:30)

23 Ağustos Çarşamba (19:00-21:30)

 

Ücret: 1.500 TL

 

Yer: Teşvikiye mah. Büyük Çiftlik sok. Değer apt.  No:3/1 Nişantaşı/İstanbul

 

Randevu ve daha fazla bilgi için:

Tel: 05302866840

 

www.zumraatalay.com

www.mindfulnessinstitute.com.tr

facebook: mindfulnesinstitutetr

instagram: mindfulnesinstitutetr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin