Mindfulness Eğitici Eğitmenliği Meslek Edindirme Programı

Mindfulness Eğitici Eğitmenliği Meslek Edindirme Programı tanıtım toplantısına davetlisiniz. Toplantının amacı eğitim ile ilgili sorularınızı cevaplamak ve bilgi paylaşımında bulunmaktır. Toplantıda sizi de aramızda görmek isteriz
Tarih: 05 Kasım 2018

Saat: 19:00-20:30

Yer: Mindfulness Institute. Teşvikiye mah. Büyük çiftlik Sokak Değer apt. No: 3 Daire: 1 Nişantaşı-İstanbul

Not: Katılımcılar başvuru sırasına göre belirlenecektir. Toplantıya katılmak isteyen katılımcıların iletişim formundan başvuruda bulunmalarını rica ederiz.

İletişim formu için tıklayınız.

Eğitmenlerimiz:

Yurtdışından gelecek olan Mindfulness alanında uzman eğitmenlerden destek alınacaktır.

Dr. Günter Hudasch: IMA (Institute for Mindfulness-Based Approaches) bünyesinde farklı ülkelerde bir çok eğitici eğitmenliği programında yer almıştır. Ayrıca, Almanya’da 2005 yılında kurulduğundan beri MBSR-MBCT Eğitmenleri Birliği’nde başkanlık yapmaktadır. Şu anda Almanya, Leipzig’de bulunan Sosyal Sinirbilim Max-Planck-Enstitüsü’nde mindfulness eğitmenliği yapmaktadır.

Petra Meibert: Psikolog ve psikoterapist, MBSR/MBCT Eğitici-Eğitmeni, süpervizör ve Almanya Ruhr’da Mindfulness-Center’ın kurucularındandır. Mindfulness ve Budist meditasyonlarını 30 yıldır uygulamaktadır; uygulamalarını farklı gelenekler (Vipassana, Tibetan Buddhism, Dzogchen) ve farklı eğitmenlerle deneyimlemiştir. Tarab Tulku Rinpoche ile Budist Felsefesi ve Psikolojisi eğitimlerinde yer almıştır. Şu anda Jack Kornfield ve Tara Brach ile Mindfulness Meditation Eğitici eğitmenliği programında yer almaktadır.

Maria van Balen: Maria van Balen şu an EAMBA (Europian Association of Mindfulness Based Approaches) kurucularındandır ve aktif olarak çalışmaktadır. Mindfulness eğitmeni ve terapisttir. Hollanda Mindfulness Eğitmenleri Birliği’nin (VMBN) kurucularındandır ve heyet üyesi olarak uzun yıllar çalışmıştır. Onkoloji ve reintegrasyon alanında çalışmaları vardır. Kanserli hastalara ve onların yakınlarına MBSR aracılığı ile müdahale programları düzenlemektedir.

Doç. Dr. Zümra Atalay: Uluslararası Mindfulness eğitmenidir. Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness), bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat (compassion) ve şefkat temelli terapilerdir. Doktora tezi de bu iki konu üzerinedir. Doktora sonrası çalışmasını Rochester Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Mindfulness ve Psikolojik İhtiyaçlar” üzerine yapmıştır. EAMBA (Europian Association of Mindfulness Based Approaches) üyesidir. Mindfulness: Şimdi ve Burada kitabının yazarıdır.

Lot Heijke: ”Present Mind” (https://www.presentmind.net) kurucusu, Eğitmen ve süpervizördür. Mindfulness, meditasyon ve yoga eğitmenidir. Düzenli olarak meditasyon inzivaları düzenlemektedir. Lot Heijke, Hollanda Mindfulness Birliği (VMBN) heyet kurulundadır ve aynı zamanda EAMBA (Europian Association of Mindfulness Based Approaches) kurucularındandır.

https://mindfulnessinstitute.com.tr/egitimler/mindfulness-egitici-egitmenligi-meslek-edindirme-programi