Mikrodizin Eğitim Çalıştayı

Değerli Meslektaşlarım,

18-21 Mayıs 2014 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalının organize ettiği Mikrodizin Eğitim Çalıştayı düzenlenmektedir.

Günümüzün genetik teknolojileri arasında önemli yer tutan mikrodizin sistemlerinin tanıtılacağı, DNA ve RNA kullanım platformları, deneysel tasarımları, ve veri analiz yazılımlarının detaylandırılacağı bir çalıştayın gerekliliğini düşünmekteyiz. Bu amaçla yurt dışı ve yurt içinden değerli araştırmacıların deneyimlerinin paylaşılacağı ve eğitim amaçlı uygulamalı veri analizlerinin yapılacağı çalıştayımızın bilimsel ve sosyal katkılarının da üst düzeyde olacağı inancındayız.

Uluslararası katılımla gerçekleştirilecek olan bu konaklamalı etkinliğe sizleri de davet eder, 18-21 Mayıs 2014 tarihleri arasında Antalya-Adrasan beldesinde yer alan Akdeniz Üniversitesi Eğitim ve Uygulama Merkezinde Mikrodizin Eğitim Çalıştayında buluşmayı dileriz.

Prof. Dr. Özgül ALPER
Çalıştay Yürütücüsü

Çalıştayın Amacı

Bu çalıştay ile amacımız mikrodizin teknolojisinin temeli, deneysel tasarımları, DNA ve RNA düzeyindeki uygulanım platformlarının değerlendirilmesi, veri bankaları, veri analizleri, ve deneysel süreçte yaşanabilecek sorunların tartışmalı çözüm konuları ele alınacaktır. Temel bilgi eğitimi verildikten sonra uygulamalı veri analizi gerçekleştirilecektir.

*Üç günlük konaklamalı eğitim kursunda tüm katılımcılara kurs sonrası katılım belgesi verilecektir.

*Kurs dili Türkçe ve İngilizcedir.

*Kursa katılım 50 kişi ile sınırlı tutulacaktır.

Kimler Başvurabilir?

*Konu ile ilgili lisans-üstü doktora öğrencileri, araştırmacılar, öğretim üyeleri ve kamu-dışı çalışanları başvurabilir.

*Kursun verimliliği açısından katılımcıların temel genetik bilgiyle donanımlı olmaları beklenmektedir.

*Katılım 50 kişi ile sınırlı tutulacak olup, başvuru sırası dikkate alınacaktır.

Başvuru yapmak için:
Başvuru formunun doldurularak bilgilerin dralper2014@yahoo.com adresine email olarak göndermeniz gerekmektedir. Onay cevabının ardından çalıştay ücretini yatırdığınıza dair dekontu tarafımıza nihan.kose@semlab.com.tr email ile ulaştırmalısınız.

Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.