Mikro Denetleyici Yarışması

Medyasoft ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle teknik elemanların sertifikalandırılmalarını: meslek liseleri ve meslek yüksek okul öğretmenlerine ise eğitim desteği sağlanmasını hedefleyen Çizgi Tagem, başlattığı mikro denetleyici proje yarışması ile de öğrencilerin teknik bilgilerini pratiğe dökmelerine olanak tanıyor.

Yarışma ile teknik eğitim veren üniversite ve meslek okullarının mikrodenetleyici derslerinde öğrencilere yaparak ve görerek eğitim sağlamalarında yardımcı olunması hedefleniyor ve literatürde proje bazlı eğitim olarak geçen eğitim tarzında öğrencilerin gruplara ayrılarak yarışması kurgulanıyor.

MikroDenetleyici Proje Yarışması’nda süreç başladı. Hiç başvuruda bulunmamış Üniversiteler ile MYO ve Teknik Liselerine önceliğin tanınacağı yarışmaya öğrenciler, hazırladıkları projeleri ile katılacaklar. Çizgi TAGEM ve Empa Elektronik’in, düzenlediği yarışma kapsamında bin adet Texas Instruments MSP430 LaunchPad mikrodenetleyici eğitim kiti yarışmaya katılacak üniversitelere ve teknik okullara hibe edilecek.

Yetkililer, ilk parti 350 LaunchPad kitin başvuru sahiplerine teslim edildiğini açıkladı.