MİG – Mekatronik ve İnovasyon Günleri

Marmara Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bünyesindeki akademisyenler ve Marmara Üniversitesi öğrenci kulüpleri tarafından 28,29,30 Nisan 2016 tarihlerinde ilk kez düzenlenecek olan mekatronik proje yarışması temalı
Mekatronik ve İnovasyon Günleri” (MİG) isimli robot ve bilimsel proje etkinliğimiz, Türkiye genelinde mühendislik ve teknolojik alanlarda eğitim alan öğrencilerin ve ilgili kişilerin projelerini aynı platformda yarıştırma imkânı sunuyor.

Marmara Üniversitesi öğrenci kulüpleri tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan mekatronik proje yarışması temalı “Mekatronik ve İnovasyon Günleri” (MİG) isimli robot ve bilimsel proje etkinliğimiz, Türkiye genelinde mühendislik ve teknolojik alanlarda eğitim alan öğrencilerin ve ilgili kişilerin projelerini aynı platformda yarıştırma imkanı sunuyor. Daha önceki yıllarda başarıyla gerçekleştirdiğimiz kariyer günlerini de bünyesinde barındıran etkinliğimiz sıradan bir yarışmadan farklı olduğunu ve geniş çaplı bir etkinlik olduğunu gösteriyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek kategorilerimiz ile de yarışmamız diğer benzer etkinliklerden sıyrılıyor.

KATEGORİLER:

Sumo Robot Kategorisi
Mega Sumo
İnsansı (Humanoid) Sumo
Mini Sumo
Mikro Sumo
Avcı Robot Kategorisi
Arazi Robot Kategorisi
Multikopter Robot Kategorisi
Serbest Proje Kategorisi
Festo Görev Tamamlama Proje Kategorisi
Lisans Bitirme Tezi Proje Kategorisi

YER: Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü

TARİH: 28-29-30 NİSAN 2016

http://mig.etkinlik.marmara.edu.tr/

2 YORUMLAR

  1. benim bir projem var üniversite desteği ile gerçekleştirebilir miyim. yarışmaya katılmak istiyorum. ve projenin patentini alırken üniversite kolaylık sağlıyor mu?. bu zamana kadar onlarca projemizi abd, çin,rusya yaptı. bizim düşüncelerimizi 10 sene sonra bu ülkeler gerçekleştiriyor. bizim ülkemizde iste bilime destek vermedikleri için gerçekleştiremiyoruz. önemli projelerim var destek bekliyorum..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here