Mevhibe Ateş Lisans Grafik Tasarım Öğrenci Ödülü 2011

SSBF, Sabancı Üniversitesi lisans öğrencilerini “Toplumsal adalet: başka bir dünya mümkün mü?” temalı, ödüllü Afiş yarışmasına eserleriyle katılmaya çağrıyor.

 Kreatif Brief: Toplumsal adalet/ütopya

Siyaset, üretim ve bölüşüm ilişkilerindeki çarpıklık ve adaletsizlikler birçok ülke ve coğrafyada derin krizlere, acılara ve isyanlara neden olmaya devam ediyor. 2011 yılında ivme kazanan siyasal ve ekonomik krizler karşısında, teknolojik gelişmelerle birlikte etkinleşen soysal ağlar geniş kitlelerin tepkilerini daha çabuk ve kararlı bir şekilde ortaya koyabilmesini sağladı. Arap Baharı, Yunanistan, İtalya, Portekiz ve Wall Street protesto ve gösterilerinin ötesinde, “başka bir dünya mümkün mü?,” “ütopyanız nedir?” gibi sorular öne çıkmaktadır.

Katılım

Yarışma briefi 4 Kasım 2011 tarihinden itibaren http://fass.sabanciuniv.edu/tr sayfasından temin edilebilir. Yarışmacılar tasarladıkları Afişleri son katılım tarihi olan 6 Şubat 2012, saat 12:00’ye kadar oyazicigil@sabanciuniv.edu adresine Onur Yazıcıgil dikkatine e-posta ile göndereceklerdir.

Her bir başvuru 3 adet Afiş tasarımı ile sınırlıdır. Yarışmaya katılan tüm işler jüri üyeleri tarafından 7-9 Şubat 2012 tarihleri arasında kapalı olarak yapılacaktır. Yarışma sonuçları 10 Şubat 2012 cuma günü http://fass.sabanciuniv.edu/tr sayfasında açıklanacaktır.

Mevhibe Ateş Lisans Grafik Tasarım Öğrenci Ödülü’nde üç ödül olmak üzere, birinciye 750 TL, ikinciye 500 TL ve üçüncüye 250 TL, verilecektir.

Gönderilen afişler aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir;
• Verilen temanın stratejik çözümleme gücü
• Konuya olan yaklaşımın yaratıcılığı ve özgünlüğü
• Görsel tasarımında kullanılan Tipografik ve imgesel çözümün başarısı.

Afiş Formatı

E-posta ile yollayacağınız görseller JPEG ve RGB formatında uzun kenarı 1918 pixel, kısa kenarı 1417 pixel sınırları içinde olacaktır.

Yarışmada dereceye giren ilk üç çalışma açıklandıktan sonra bu işlerin sahiplerinden aynı çalışmaları, bu sefer PDF formatında 50cm x 70cm ebatlarında 200 dpi çözünürlükte CMYK formatında istenecektir.

Bilgi İçin

Yarışma Yöneticisi
Dekan, Prof. Dr. Mehmet Baç
E-posta: bac@sabanciuniv.edu
Tel: (0216) 483 92 31

Yarışma Koordinatörü
Onur Yazıcıgil
E-posta: oyazicigil@sabanciuniv.edu
Tel: (0216) 483 93 34