MEV KOLEJİ ÖZEL BASINKÖY OKULLARI – “16. FEN BİLİMLERİ ŞENLİĞİ VE PROJE YARIŞMASI” (ORTAOKUL VE LİSELER ARASI)

Fen Bilimleri Şenliği
Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması

Türü      Yarışma

Alt Tür  Bilimsel Yarışma, Proje Yarışması

Adı         16. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması

Konusu    Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması

İletişim Telefon    0212 425 80 20

İletişim e-posta adresi iletisim.basinkoy@mevkoleji.k12.tr

İletişim Adresi MEV Koleji Özel Basınköy Okulları, Basınköy Mah. Emre sok. No: 8 Florya/İstanbul

Ücret Durumu  Ücretsiz

Amacı   Milli Eğitim Vakfı Koleji Özel Basınköy Fen Lisesi olarak; farklı okullar arasında bilgi alışverişini sağlamak, öğrencileri araştırmaya özendirmek, gelişen günümüz teknolojisine yeni genç beyinler kazandırmak.

Hedef Kitle  Yarışmaya 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ortaokul 5., 6., 7. ve 8. sınıfta ve lise 9. 10. ve 11. sınıfta okuyan öğrenciler katılabilir. Proje yarışmasına tüm resmi ve özel okullar davetlidir.

Katılımcı Kapsamı   Türkiye Geneli

Etkinliğin Tarihi    11 Nisan 2020 Cumartesi

Etkinliğin Yapılacağı Yer    MEV Koleji Özel Basınköy Fen Lisesi

Etkinliğin Yapılacağı Yerin Adresi    Basınköy Mah. Emre sok. No: 8 Florya/İstanbul

Ödül Miktarı     * Yarışmaya katılan tüm öğretmen ve öğrencilere katılım belgesi,

* 1.lik ödülü Cumhuriyet Altını,

* 2.lik ödülü Yarım Altın,

* 3.lük ödülü Çeyrek Altın,

* “Jüri İnovasyon Özel Ödülü” Tablet Bilgisayar

Ayrıca ödül alan projelerin danışman öğretmenlerine Çeyrek Altın

Başvuru Başlama Tarihi   14.02.2020

Başvuru Bitiş Tarihi   20.03.2020

Başvuru Yeri     MEV Koleji Özel Basınköy Fen Lisesi

Başvuru Usulü  http://www.mevkolejibasinkoy.k12.tr

Sonuçların Açıklanacağı Tarih   11.04.2020

Sonuçların Açıklanacağı Yer   MEV Koleji Özel Basınköy Fen Lisesi

Ödül Töreni Tarih  11.04.2020

Ödül Töreni Yeri   MEV Koleji Özel Basınköy Okulları (Konferans Salonu)

Yarışma Şartları

 1. Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmez.
 2. KVK (Kişisel Verilerin Korunması) Kanunu gereğince; Başvuru sırasında öğrencilerin T.C. kimlik numarası gibi kişisel bilgiler istenmez. Kayıt esnasında öğrenci veya okulun iletişim ve sınıf bilgisi dışında bilgi istenmez.
 3. Kayıt esnasında öğrencilerden toplanan bilgiler güvenli bir bilgisayarda yarışma dönemi sonuna kadar saklanır.16. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması için kullanılan site SSL Güvenlik Sertifikalı site olup yarışma dönemi sona erdikten sonra öğrencilere ait tüm veriler silinerek herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmasının önüne geçilecektir.
 4. Projeler Fen Bilimleri, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında hazırlanacaktır. Okullar yarışmaya ortaokul seviyesinde Fen Bilimleri dalından en fazla 3 proje ile lise seviyesinde ise Fizik, Kimya, Biyoloji dallarından en fazla 3’er proje ile katılabilirler. (Projeler istenilen sınıf seviyesinden seçilebilir)
 5. Yarışmaya bir öğrenci ancak bir proje ile katılabilir. Her proje bir danışman öğretmen ve en fazla iki öğrenci tarafından hazırlanabilir.
 6. Proje yarışmasına katılmak isteyen okullar 13 Mart 2020 saat 16.00’ ya kadar okulumuzun web sitesindeki http://www.mevkolejibasinkoy.k12.tr  başvuru formunu doldurarak proje yarışmasına katılabilirler.
 7. Projenizin adını, amacını, kullandığınız referansları belirten proje özetini minimum 150, maksimum 250 kelimeden oluşacak şekilde hazırlayınız.
 8. Proje başvuruları arasından, bilim komitesinin yapacağı ön elemeyle belirlenen 80 proje, yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır.
 9. Projeler, üniversite öğretim üyelerinden oluşturulan Jüri tarafından değerlendirilecektir.
 10. Sergi salonunda sergilediğiniz her proje için, bir adet masa (E:75xB:65), bir adet pano (E:90xB:125) ve elektrik bağlantısı sağlanacaktır. Yarışmaya katılacak projelere ait poster ölçüsü 90x100cm olmalıdır.
 11. Yarışmaya şehir dışından katılacak olan okulların ulaşım ve konaklama masrafları kendilerine aittir. Öğle yemeği okulumuz tarafından verilecektir.
 12. Birden fazla kampüse sahip okullar, kurum olarak her ilden en fazla 3 okulları ile yarışmaya başvurabilirler ve yarışacak olan bu okulların belirlenmesinde başvuru önceliği esas alınacaktır.
 13. Yarışmada her dalda birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülü verilecektir. Derece alan öğrencilere ve danışman öğretmenlere verilecek ödül miktarı aşağıda belirtilmiştir.
 14. Yarışan projeler arasında, jürinin belirlediği “en yenilikçi ve sonuçlarının kullanım potansiyeli yüksek” 1 ilköğretim, 1 ortaöğretim projesi olmak üzere toplam 2 projeye “Jüri İnovasyon Özel Ödülü” verilecektir.
 15. Şartnameye uymayan ve katılım formunda eksikleri bulunan okullar yarışma dışı kalacaklardır.
 16. Başvuru sırasında KVK (Kişisel Verilerin Korunması) Kanunu ön bilgilendirme (Aydınlatma) metnini onaylamayan okulların proje özetleri, yarışma sonrasında çıkacak olan 16. Fen Bilimleri Şenliği ve Proje Yarışması kitabında yer almayacaktır.

Katılım Şartları   Yarışmaya ortaokul 5.6.7.8. sınıf öğrencileri ile lise 9. 10. ve 11. sınıf öğrencileri katılabilirler. Proje yarışmasına tüm resmi ve özel okullar davetlidir.

Seçici Kurul   Projeler İstanbul İlindeki (Devlet ve Vakıf) Üniversite öğretim üyelerinden oluşturulacak jüri tarafından değerlendirilecektir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version