MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN KALİTESİNİN ARTIRILMASI PROJELERİNE 16 MİLYON AVRO VERİLECEK

Avrupa Birliği’nin katılım öncesi mali yardımı kapsamında mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin artırılması amacıyla kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından geliştirilecek projelere destek sağlamayı hedefleyen “Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Proje Teklif Çağrısı” yayınlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Mesleki eğitim memleket meselesidir. Açılan bu teklif çağrısı ile bu memleket meselesine bütün Türkiye’den gelecek çözüm önerilerini görme fırsatı bulacağımızı düşünüyorum. Üniversitelerimizin, meslek yüksek okullarımızın, mesleki ve teknik liselerimizin, işçi ve işveren sendikalarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın ve elbette ki özel sektörümüzün katkılarıyla bu memleket meselesine hep beraber çözüm olacağız. Hazırlanan her proje ülkemizin sorunlarının çözümünde atılmış bir adımdır.” dedi.

“Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teklif Çağrısı” kapsamında bütün Türkiye’den yapılabilecek proje başvurularına toplam 16 milyon Avro destek verilecek. Başarılı olan projelere azami 250.000 Avro destek sağlanacak çağrı için proje ön tekliflerinin son teslim tarihi 16 Temmuz 2012 olarak belirlendi.

Kaynak: http://www.ab.gov.tr/index.php?p=47747&l=1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin