MESLEK YILINA SAYGI

YÖNERGE

Doğrudan Yarışmasına eser ile katılmak isteyen Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyesi olan veya olmayan yarışmacıların ve eserlere oy vermek isteyen Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyelerinin öncelikle “Üye Girişi / Yeni Kayıt” bölümünden siteye kayıt olmaları gerekmektedir.

Yeni Kayıt bölümünde e- mail adresinizi yazdıktan sonra belirttiğiniz adrese gönderilecek şifre ile siteye giriş yapmanız mümkün olacaktır.

Siteye giriş yaptıktan sonra, eğere eser yüklemek istiyorsanız, şartnamede belirlenen hesap numarasına katılım ücretini yatırdıktan sonra “Katılım Formu” bölümünde yer alan ve esere ilişkin bilgileri içeren formu doldurmanız gerekmektedir.

Yüklenen eserler için oy kullanmak isteyen Şube üyeleri ise, yine siteye giriş yaptıktan sonra “Katılan Eserler” sekmesinde bulunan eserler için oy kullanabilecektir.

Tek Başına Yarışma Değil “Doğrudan” Katılım Projesidir.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, her yıl meslekte 30, 40, 50 ve 60 yıllık üyelerine plaket vermektedir. 10 yıllık süreçte, “Ne” yarışmasıyla elde edilen “Arşın” verilmiştir. 2013 yılı ve sonraki yılları kapsayacak ödüller için yeniden yarışma açılması 42.Dönem Yönetim Kurulu tarafından karar altına alınmıştır. Yarışma tek başına yarışma değil, aynı zamanda doğrudan katılımı da öngören bir yöntemle gerçekleşecektir. Ödülü alacakların da fikirleriyle katkıda bulunacağı yarışma, üyelerin Ne alma isteklerini de açığa çıkartacaktır.

2013 yılından itibaren yeni tasarlanmış eserlerin üyelerimizin doğrudan katılımı ile belirlenecek şekilde elde edilmesini önemsemekteyiz. Bu kapsamda dört eserin elde ediliş yöntemi ve detayları aşağıdaki şekilde tariflenmiştir.

“Doğrudan” Katılımlı Yarışma Şartnamesi
•Yarışmanın amacı meslekte 30, 40, 50, 60 yılı dolduran üyelerimize nasıl bir nesne verileceğini açığı çıkartan eserlerin elde edilmesi ve üyelerimizin doğrudan katılımının organize edilmesidir.
•Yarışma tek aşamalıdır ve tek kategoride gerçekleşecektir.
•Yarışmaya eser gönderimi herkese açıktır. Yarışmaya birbirinden farklı olmak üzere en çok dört eser gönderilebilir.
•Yarışmaya başvurular www.dogrudan.org üzerinden yapılacaktır.
•Yarışma için başvurular internet üzerinden yapılacak ve başvuran herkesin en çok dört eser upload etmelerine olanak sağlanacaktır. Her eser için 3 görsel yüklenecektir ve görsellerden birisinin üç boyutlu olması gerekmektedir.
•Katılan eserlerin üretim sürecinde ekonomik olması önemsenmektedir.
•Yarışmaya katılım ücreti her eser için 10 TL’dir. Yarışmaya başvuru yaptıktan sonra eserleri upload edebilmek için Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin aşağıda belirtilen hesap numarasına katılım ücretinin yatırılması gerekmektedir.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Hesap Numarası:
İş Bankası Meşrutiyet Şubesi
IBAN: TR 59 000 64 000001 4213 0602054
•Yarışmanın İlanı: 27 Eylül 2012,
•Yarışmaya eser gönderme son tarihi 26 Ocak 2013 olarak belirlenmiştir.
•Yarışma için başvuru ve eser upload etme işlemleri yarışmanın ilan edildiği 27 Eylül 2012 tarihi itibariyle mümkün olacaktır.
•Yarışmanın Seçici Kurulu Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim, Denetleme, Soruşturma Uzlaştırma Kurulu üyeleri ve çalışan mimar personelin dışında tüm Ankara Şubesi üyelerdir. Seçici Kurul olarak değerlendirme yapacak Şube üyelerimiz sicil numaraları ile oylamaya katılacaktır. Oylama dereceli sistem ile yapılacak, her eser için 1’den 5’e kadar istenen derecede oy verilebilecektir.
•Seçici Kurul olan Ankara Şubesi üyeleri oylamaya internet üzerinden 1 Şubat 2013 tarihinde başlayacak ve oylama 15 Şubat 2013 itibariyle sonlanacaktır. Oylama sonucu 16 Şubat 2013 itibariyle ilan edilecektir.
•Oylama sonucunda en çok oyu alan birinci eser 60 yılını, ikinci eser 50 yılını, üçüncü eser 40 yılını, dördüncü eser ise 30 yılını dolduran üyelerimiz için kullanılacaktır.
•Eserler için öngörülen bütçe 12.000 TL dir. Bu miktar, ödül alan eserleri tasarlayan kişiler arasında paylaştırılacaktır.
•Yarışmada ödül alan eser sahipleri ile Mimarlar Odası Ankara Şubesi eserin 1/ 1 üretiminde birlikte hareket edeceklerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin