Melikşah Üni. Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI EĞİTİMİ

Melikşah Üniversitesi Psikoloji Böl. ve Sürekli Eğitim Merkezi – MELİKSEM onaylı OBJEKTİF TESTLERİ EĞİTİMİ sertifika programı için kayıtlarımız başlamıştır.

26-27 Nisan 2014’de Kayseri kampüsümüzde düzenlenecek eğitime katılmak için lütfen ONLİNE BAŞVURU  formunu doldurmanızı rica ederiz.

Son Başvuru : 18 Nisan 2014, Cuma

SÜRE : Cumartesi-Pazar toplam 12 Saat

KONTENJAN : 25

ÜCRET : 500 TL (KDV ve Materyal Dahil)

MELİKSEM’den daha önce Aile Dan. Sertifikası alan adaylarımıza özel fiyat: 300 TL

KİMLER KATILABİLİR : Psikologlar, psikolojik danışman ve rehber öğretmenler, okul öncesi öğretmenleri, çocuk gelişim uzmanları, özel eğitim öğretmenleri, Ana Okulu öğretmenleri, Aile Danışmanları, Sosyal hizmet uzmanı, Sosyologlar, Çocuk gelişim uzmanları, Psikiyatristler.

Eğitmen : Uzm. Adem ŞAT

Program Neyi Amaçlıyor?

Katılımcılara çocuk ya da yetişkin danışanlara yönelik psikolojik değerlendirme yapabilme becerisi ve yetkinliği kazandırmayı amaçlamaktadır.

Eğitim İçeriği

Catell 2-A

Catell 3-A

Gessel Testi

Good Enough

Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Frostig Gelişimsel -Görsel Algı Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Porteus Labirent Testi

Kent EGY

Bender Gestalt

Testler Hakkında Bilgi

Porteus Labirentleri: Çocuk ve yetişkinlere uygulanan zekanın özel bir şeklini ölçen, kullanımı yaygın bir zeka Testidir.

Catell 2 A: 7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zeka Testidir.

Catell 3 A: Üniversite öğrenimi almış bireylere uygulanan zeka Testidir.

Good Enough: Çocuğun çizdiği insan resmi ile zekasının tespit edilebildiği, özel bir çeşit zeka Testidir.

Ankara Gelişim Tarama Envanteri: 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, gelişimin normal mi yoksa yaşıtlarına göre geri mi olduğuna cevap verebilen bir gelişim Testidir.

Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi: 2-11 yaş arası çocukların alıcı dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan, resim kelime eşleştirme Testidir.

Gessell: 2- 6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişiminin değerlendirildiği bir gelişim Testidir.

Metropolitan: 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.

Frostig: Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı Testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.

Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

Kent EGY : 6-14 yaş arasındaki bireylerin zekasını ölçmeye yarar. Bilgiye ve dile dayanan bir testtir. Sözel bir testtir. Zaman sınırlaması yoktur.

Bender Gestalt testi: Bu test, çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi).

KATILIMCILARA PSİKOLOJİ BÖLÜMÜMÜZ v MELİKSEM ONAYLI UYGULAYICI SERTİFİKASI VERİLECEKTİR.

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

2- 1 Adet Resim

3- Kayıt Formaları (MELİKSEM tarafından temin edilmektedir)

4- Öğrenci/Kurum Kimlik Kartı Fotokopisi

ile birlikte ödeme işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.