Mekatronik Teknolojiler 2013

Türkiye’nin en aktif 2. bilim ve teknoloji kulübü Mak-Tek ikinci kez Mekatronik Teknolojiler’i işliyor!

Mekatronik sistemler, mekanik ve elektrik bileşenlerden oluşan; etrafı algılayan sensörlere, algılanan verileri yorumlayıp kararalar veren mikroişlemcilere ve kararlar doğrultusunda gerekli tepkileri veren eyleyicilere sahip olan sistemlerdir. Mekatro-Tek ekibi olarak bu etkinlikle teknolojinin ne kadar geliştiğinin ve artık sistemlerin ne kadar daha hızlı çalıştığının, ne kadar daha akıllı olduklarının ve ne kadar daha hatasız olduklarının yani ne kadar daha mekatronik olduklarını anlatmak istiyoruz.

Etkinliğimiz geleceğin mühendislerine ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfedebilmeleri için ortam hazırlıyor .Sergi salonlarında yer verdiğimiz endüstriyel ürünlerle sektör hakkında bilgi sahibi ve sektörel ileri uygulamalara hakim mühendislere öncülük ediyoruz ve her şeyden önemlisi akademisyenlerimizle firma yetkililerini bir araya getirip sanayi-üniversite işbirliğine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Sunumlarımızda geçtiğimiz yıl mekatronik adına gerçekleştirilen ilklere, 2023 hedeflerine ağırlık vermiştik.Bu yıl ise mekatroniğin alt teknolojilerine değinmeyi ve endüstriyel otomasyon uygulamalarına yer vermeyi amaçlıyoruz.

Sergi alanında ise geçtiğimiz yılki yelpazemizi ( ASELSAN İnsansız Kara Aracı,Baykar Makine İnsansız Hava Aracı, Festo Komponentler Tırı) genişleterek daha çok sayı ve çeşitte ürüne, sisteme yer vermek istiyoruz.

Mekatronik Teknolojiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin