Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 4. Bilim Şenliği

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Uluslararası 4. Bilim Şenliği açılış töreni Pazartesi günü MAKÜ Merkez Kampusü’nde yapıldı.

Törene; Vali İbrahim ÖZÇİMEN, Burdur Milletvekili Ramazan Kerim ÖZKAN Belediye Başkanı Sebahattin AKKAYA, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Nevzat AÇIKGÖZ, Rektör Prof. Gökay YILDIZ, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Enver AYDIN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Zeki YILDIRIM, Prof. Dr. Mahiye ÖZÇELİK METİN, Genel Sekreter Hüseyin GÖZ, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı.

Şenliğe Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalları; Osmangazi Üniversitesi, Özel İzmir Ege Lisesi, İlimiz ilköğretim okullarından Bahçelievler, Gazi, TOKİ Yahya Kemal Beyatlı, Suna Uzal, Özboyacı, Şeker, Sakarya, Altınterim Solmaz İlköğretim Okulları, Azerbaycan’dan 8, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 6, Hindistan’dan 4, İran’dan 11 ve Romanya’dan 6 konuk katıldılar. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından şenlik açılışını gerçekleştiren protokol üyeleri törene katılan konuklar ile birlikte şenlik alanında bulunan stantları gezerek, öğrencilerden projeleri ile ilgili bilgi aldılar.

Şenlik 11 Mayıs 2010 Salı günü MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda yapılan kapanış töreni ile sona erdi. 12 Mayıs 2010 Çarşamba günü düzenleme kurulu, görevli öğrenciler ve katılımcı ülke temsilcileri İnsuyu, Ağlasun (Sagalasos) gezisine katıldılar.

BİLİM ŞENLİĞİ 2010

Ödül Alan Projeler