Medya Uzmanları eTwinning Projesi

Medya okuryazarlığı; yaygın kabul gören tanımıyla, çeşitli türden (görsel, işitsel, basılı, vb.) medya mesajlarına erişebilme, erişilen medyaları eleştirel bakış açısıyla çözümleyip değerlendirebilme ve kendi medya iletilerini üretebilme becerisidir.

Medyanın çocukların gelişimleri üzerinde olumlu ve olumsuz birçok etkisi vardır. Günümüzde çocukların hayatlarındaki yeri de oldukça fazladır. Öğrencilerimizin medya araçlarını doğru kullanmaları, kendilerini çeşitli risklerden koruyabilmeleri için, medya mesaj ve yöntemleri konusunda bilgilenmeleri gerekmektedir. Çocukların medya konusunda eğitim almaları bu yüzden önemlidir.

Bizler de Ankara, Çankırı, Denizli, İstanbul, Konya, Osmaniye illerinden ve Azerbaycan Bakü’den bir araya gelen 11 proje ortağı olarak “Medya Uzmanları” projemizde, öğrencilerimizin proje hedeflerine yaparak-yaşayarak ulaşabilecekleri öğrenme ortamları oluşturmayı amaçladık.

Bu süreç içerisinde öğrencilerimizle dergi okuma, haber yazma, güvenli internet kullanımı gibi birçok etkinlik yaparak öğrencilerimizin birer medya okuryazarı olma yolunda ilk adımlarını atmalarını sağlayacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 − 8 =