Medikal Fizikte Hesaplamalı Yöntemler Yaz Okulu

24-28 Haziran 2013 tarihinde düzenlenecek Medikal Fizik’te Hesaplamalı Yöntemler Yaz Okulu Temel Bilimler, Endüstri ve Tıp gibi birçok alana ilgi duyan ve ileri eğitim programlarına devam eden gençler için önemli bir yaz okulu olma hedefi ile düzenlenmektedir.

Yaz okulu, istekli ve yetenekli lisansüstü öğrencilerinin bir araya gelerek deneyim ve bilgilerini paylaşmaları, Türkiye ve Dünyadaki simülasyon, medikal fizik ve medikal fizikte simülasyon kullanımı konularında temel bilgi edinmeleri, yeni gelişmeleri takip etmeleri ve gelecek aktivitelere olan motivasyonlarını sağlamaları açılarından eşsiz bir imkan sunmaktadır.

Genel Bilgi

Bu sene ilk defa düzenlenecek olan bu yaz okulu ile günümüzde popüler bir iş sahası olan Medikal Fizik alanında teorik hesaplamalar yapılmasına ve bu alanın hem teorik hem de deneysel olarak daha iyi anlaşılmasına yönelik olarak planlanmıştır. Bu amaca uygun olarak ülkemizdeki bu alanda çalışan değişik üniversitelerden Bilim adamlarını bir araya getirerek bilgi ve birikimlerini lisansüstü öğrencilerine aktarılması sağlanacaktır.

Bu okula katılacak lisansüstü öğrencilerin yaz okulunda anlatılacak simülasyon ve teorik bilgileri için gerekli bilgi birikimine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca bu okula katılacak öğrencilerin Linux tabanlı bir dizüstü bilgisayar ile katılmaları uygulamalarda kendilerine kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca dersler sonunda bir sınav ile başarılı olduklarını belirten sertifikalar kendilerine takdim edilecektir.

Katılım Koşulları

Medikal Fizik’te Teorik Hesaplamalar Yaz Okulu herkese açık olup lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvurabilecektir.
Katılım Ücreti: 100 TL
(Katılım Ücreti: kayıt ücreti, çanta, defter, kalem, kahve ve çay arası içecekleri, öğlen yemekleri, ders notları kitapçığı ve açılış kokteylini kapsamaktadır). Gezi ücreti katılım ücretine dahil değildir. Gezi ücreti, gezi sırasında ödenecektir.
Lisans, Kadrosuz ve çalışmayan Yüksek Lisans – Doktora Öğrencilerinin başvuruları değerlendirilerek Kısmi Destek verilecektir.
Katılım Ücretini Yatırmak İçin Yaz Okulu Hesap Bilgileri:
Hesap Sahibi: İstanbul Aydın Üniversitesi
yakında duyurulacaktır.
Gerekçesi ne olursa olsun ödenen katılım ücreti için geri ödeme yapılmayacaktır. Kayıt ücreti yatırmak için son gün 15 Haziran 2013 tür.
“Katılımcılar; 100 TL Katılım Ücretini Dekontlarında “Mefhey2013 Yaz Okulu Katılım Ücreti” olarak belirterek aşağıdaki Hesap Numarasına Ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.

Garanti Bankası-Güngören Sanayi Şubesi Hesap No: 681-623 33 33

IBAN: TR44 0006 2000 6810 0006 2333 33

Dersler

Yaz okulunda anlatılacak olan dersler aşağıda verilmiştir:

Simülasyon
Simülasyon ve Uygulama Alanları
Tıp Alanında Radyasyon Kullanımı
Radyasyon Onkolojisi Gereksinimleri
Monte Carlo’nun Medikal Uygulamaları
Phantom Yaklaşımı
Geant4 Simülasyon Programı
Geant4 Simülasyon Programı Uygulamaları
Geant4 Medikal Fizik Uygulamaları
EGSnrc Simülasyon Programı
EGSnrc Simülasyon Programı Uygulamaları
MCNPX Simülasyon Programı
MCNPX Medikal Fizik Uygulamaları

Danışma Kurulu

Prof.Dr. Hasan SAYGIN
İstanbul Aydın Üniversitesi
Prof.Dr. Dilek ÖZTÜRK
İstanbul Aydın Üniversitesi
Prof.Dr. Abdullah AYDIN
Kırıkkale Üniversitesi
Doç.Dr. Abdullah KAPLAN
Süleyman Demirel Üniversitesi

Düzenleme Kurulu

İsmail Hakkı SARPÜN
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Hüseyin Ozan TEKİN
İstanbul Aydın Üniversitesi
Bayram DEMİR
İstanbul Üniversitesi
Nina TUNCEL
Akdeniz Üniversitesi

24-28 Haziran 2013 tarihinde yapılacak olan “MEFHEY2013” Yaz Okuluna Katılmak isteyen Lisans ve Lisansüstü öğrenciler internet sitesinden detaylı bilgileri alıp “İletişim” bölümünden kayıtlarını yapabilirler. Her türlü soru ve düşünceleriniz için mefhey2013@aydin.edu.tr e-posta adresine yazabilirsiniz.
Bu Etkinlikte Sizleri de Aramızda Görmek Bizi Mutlu Edecektir.
Düzenleme Komitesi Adına
Yrd.Doç.Dr. İsmail Hakkı SARPÜN