Ana Sayfaİlk Orta Okul Öğrenci YarışmalarıMEB ilkokullar arası resim yarışması; ortaokullar arasında resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları

MEB ilkokullar arası resim yarışması; ortaokullar arasında resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Cumhuriyetin 100. yılında düzenlenecek etkinlikler kapsamında, Cumhuriyetin değerlerinin desteklenmesi ve katkı sağlanması amacıyla “100. Yılında Cumhuriyet” temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecek.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünü kutlamak ve bu önemli günde gençlerin Cumhuriyet’e olan sevgi ve bağlılığını ifade etmelerini sağlamaktır.

KATILIM

Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki resmi ve özel ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrenciler arasında düzenlenecektir.

Yarışmalara başvuru yapmak isteyen öğrenciler, 27 Eylül son başvuru tarihine kadar çalışmalarını öğrenim gördükleri okul müdürlüklerine teslim etmeleri istenmekte.

Son katılım tarihi: 27 Eylül

Ödüllendirme

1. olan öğrencilere dizüstü bilgisayar
2. olan öğrencilere tablet
3. olan öğrencilere akıllı saat
mansiyon alan eser sahibi öğrencilere ise bluetooth kulaklık

Yarışma, resim, şiir ve kompozisyon olmak üzere üç dalda yapılacaktır.

Eserlerin Sergilenmesi
Eserler 29 Ekim-5 Kasım 2023 tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Demir Yolları (YHT), AŞTİ, Kızılay Metro İstasyonu ve Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde fiziki ve dijital ortamlarda sergilenecek.

Yarışmaya katılım sağlayan tüm öğrencilere başarılar dileriz!

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.