MAX PLANCK BİLİM TÜNELİ SERGİSİ AÇILDI

Dünyaca ünlü Max Planck Bilim Tüneli Sergisi İstanbul’da açıldı.

Türk-Alman Bilim yılı etkinlikleri devam ediyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Almanya Federal Cumhuriyeti Bilim Bakanlığı’nın himayesinde dünyaca ünlü Max Planck Bilim Tüneli Sergisi İstanbul’a geldi.

Max Planck Bilim Tüneli Sergisi, bu sergi daha önce 18 ülkede yapıldı. 10 milyon izleyici topladı. Sergi tam 4 ay açık kalacak.

Bilim ve teknolojinin geleceği…

Serginin sahibi Merkezi Almanya’da bulunan ve bilimsel araştırmalara sağladığı katkıyla tanınan Max Planck Topluluğu. Sergi bilim ve teknolojinin geleceği nasıl şekillendireceğine dair ışık tutuyor. Bilim Tüneli Sergisi’nde, evren, madde, yaşam, karmaşıklık, beyin, sağlık, enerji ve toplum konularında insanlığı nelerin beklediğini anlatıyor. Max Planck Institute tarafından dünyaya sunulan sergi, son araştırma ve buluşları etkileyici bir sunumla yakından görme olanağı sağlıyor. Sergide ayrıca kişiselleştirilmiş ziyaretçi deneyimleri ve multimedya gösterileri de var.

Bakan Yardımcısı Kavranoğlu açtı…

Başakşehir’de bilimseverlerle buluşan serginin açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji BakanYardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu yaptı. Açılışa, Max Planck Bilim Tüneli Proje Direktörü Dr. Peter M. Steıner, Max Planck Enstitüsü Genel Müdürü Prof. Dr. Peter Fratzl ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel de katıldı.

http://www.sanayi.gov.tr/