MATH SCHOOL IN MY DREAM- HAYALİMDEKİ MATEMATİK OKULU eTwinning Projemiz

Ankara Yenimahalle ilçesindeki Yahyalar Durali Bezci  Ortaokulu matematik öğretmeni Melike Gözde KOÇAK,uluslararası  bir öğrenme topluluğu olan eTwininnig platformu üzerinden öğrencilere büyük yarar sağlayacak MATH SCHOOL IN MY DREAM projesini yürütmektedir. Öğrenciler eğlenerek öğrenme ortamı yakalayarak pandemi sürecinde evde eğitim açısından kaliteli zaman geçirmektedir.

Math School In My Dream projesinde öğrenciler hayalindeki matematik okulunda aşçılar sınıfı, kodlama sınıfı, doğa sınıfı, senaristler sınıfı,bilim adamları sınıfı gibi sınıflarda çalışmalar yapmaktadır.

  • Bilim adamları sınıfında öğrenciler matematiğe katkı sağlamış bilim adamlarını çeşitli web 2.0 araçları ile tanıtmıştır.
  • Kodlama sınıfında Scratch ile kodlama çalışmaları yaparak sertifika almaya hak kazanmışlardır.
  • Senaristler sınıfında güvenli internet kullanımıyla ilgili senaryo yazarak kamu spotu hazırlamışlardır.
  • aşçılar sınıfında mutfakta matematik etkinlikleri yaparak çeşitli tarifler hazırlayıp bu tariflerdeki matematiksel işlemleri kullanmışlar, dersleri ile ilişkilendirme yapmışlardır.
  • Doğa sınıfında Doğadaki Matematiksel düzen ve Doğadaki Matematik Sanatı ile ilgili çalışmalar yapmışlardır.
  • Ayrıca matematik okuryazarlığı konusunda çalışmalar yapılmıştır.

Proje toplantılarımıza katılan konuklarımız da alanında öne çıkan isimler olmuştur.

Mutfakta matematik etkinliğimizde Mastercheff yarışmacısı Esra Tokelli konuk olurken, Çanakkale Şehitlerini Anma toplantımıza En Yaşlı Gazi ünvanına sahip Hüseyin KAÇMAZ’ın oğlu, Barış Elçisi Turgut KAÇMAZ konuk olmuştur. Hayatımızdaki matematiği anlatmak üzere Prof. Dr.Kürşat Yenilmez konuk olmuştur.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 × 4 =