Matematiksel Ekonomi Yazokulu 2012

Kapsam Alanı: Matematik ya da ekonomi bölümlerinin lisans ya da lisansüstü programlarında okuyanlara.Diğer öğrenciler ancak özel izinle kabul edilirler. Dersler İngilizce olabilir.

Tarih: 30 Temmuz – 5 Ağustos 2012

Ücret: Yazokulumuzun günlük ücreti normalde 70 TL’dir; çadırda kalacaklar için ise 50 TL’dir. Üniversite öğrencilerinin birçoğunun bu ücretin yarısını bile ödeyemeyeceğinin bilincindeyiz elbette. Kimseyi ücret nedeniyle reddetmeme gibi değiştirilmesi bile önerilemeyecek bir ilkemiz var. Ancak her yıl yazokulumuzu altından kalkamadığımız bir borçla kapatıyoruz. Durumumuzu anlayacağınızı ve bütçenizin izin verdiği ölçüde yazokulumuza katkıda bulunacağınızı umuyoruz. Nesin Matematik Köyü, kâr amacı gütmemektedir (gütmesi de mümkün degildir zaten, soyut matematik satmaz!) ve karşılıklı anlayış ve güven varsayılarak yönetilmektedir. Olası bir TÜBİTAK desteği için lisans öğrencileri 10 Mart’tan, lisansüstü öğrencileri ise 15 Nisan’dan önce başvurmalıdır.

Başvuru: 2012 Matematiksel Ekonomi Yazokulu başvuru formu için tıklayın. Başvurunuz sisteme otomatik olarak aktarılacaktır. Bir iki gün içerisinde başvuruda kullandığınız e-posta adresinize başvurunuzun ulaştığına dair bir onay mesajı gönderilecektir. Bir iki gün içinde bir onay mesajı almazsanız, bir aksilik oldu demektir, bir daha yazın lütfen. Katılmak istediğiniz tarihleri ve yazokulu boyunca her gün girmeyi taahhüt ettiğiniz iki dersi başvuru formuna mutlaka yazmalısınız. Başvurunuz kabul edildikten sonra kaydınızı yaptırmalısınız, sadece başvuru yapmak yetmemektedir.

Sorularınız için: Orhan Bağadır ([email protected])

Ders içeriklerini toplu halde görmek için tıklayın.

Ayrıntılı ders içerikleri için ders adının üstüne tıklayın.

TitleInstructorCourse Title30.7InstitutionCity/Country
Prof.Remzi SanverAn Introduction to Social Choice TheoryBilgi Ü.İstanbul
Asst. Prof.Uğur ÖzdemirOyunlar Kuramı – Game TheoryBilgi Ü.ABD
Prof.Ahmet Alkan – İpek SanverEşleşme – MatchingSabancı ve Bilgi Ü.İstanbul
Assoc. Prof.Özgür KıbrısCooperative Game TheorySabancı Ü.İstanbul
Prof.Tayfun SönmezMatching Markets: A Market Design ApproachBoston CollegeBoston
MSc.Umut KeskinDecision Theory for Risk and UncertaintyErasmus          School of          EconomicsHolland
Prof.Ali NesinOyun, Olasılık ve StratejiBilgi Ü.İstanbul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin