Matematikle Deneyimsel Öğrenme Metodolojisi Eğitici Eğitimi

Eğitici Eğitimi
Matematik Eğitici Eğitimi

Matematikle Deneyimsel Öğrenme Metodolojisi Eğitici Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığımızın Başlatmış olduğu Matematik Seferberliği ile Öğretmenlerimiz “Matematikle Deneyimsel Öğrenme Metodolojisi Eğitici Eğitimi” kapsamında teorik sunu ve uygulamalı atölye eğitimlerine dahil olacak ve mesleki yetkinliklerini ciddi düzeyde arttırarak mesleki anlamda farklı bir öğretim yöntem ve tekniği ile tanışma fırsatı bulacaktır.

Bu amaçla Ferizli İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programına yapmış olduğumuz “Matematikle Deneyimsel Öğrenme Metodolojisi Eğitici Eğitimi” adlı başvurumuz hibe almaya hak kazanmıştır.

25 öğretmenimize ve 4 İdarecimize “Matematikle Deneyimsel Öğrenme Metodolojisi Eğitici Eğitimi” verilecek olup sonrasında öğretmenlerimizle birlikte Milli Eğitim Bakanlığımıza “Matematikle Deneyimsel Öğrenme Metodolojisi Eğitici Eğitimi Hizmet içi eğitim modülü yazılması için rapor yazılacaktır..

Hizmet içi Eğitim yazımı sonrasında “Matematikle Deneyimsel Öğrenme Şenliği” eğitim alan öğretmenlerimiz ile iş birliği içinde planlanıp matematik dersinde iyi uygulama ve deneyimsel öğrenme metodolojileri kapsayan etkinlikler şenlik kapsamında öğrenci ve öğretmenleri ile paylaşılacaktır.

Eğitim süresi 5 gündür. Öğretmenlerimiz eğitim süresince görevli izinli sayılacaklardır.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan “Matematikle Deneyimsel Öğrenme Metodolojisi Eğitici Eğitimi” ne başvurmak için aşağıdaki formu doldurmanız gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 05 Mayıs 2023 Cuma Saat:23.59

Eğitim Yeri: Ferizli Sosyal Tesisleri (Çamlık)

Matematikle Deneyimsel Öğrenme Metodolojisi Eğitici Eğitimi Başvuru Formu:
http://meb.ai/UvXqR4m