Matematik Yazılımı GeoGebra

Matematik Yazılımı GeoGebra’nın Matematik Derslerinde Etkili ve Verimli Kullanımı

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okullarının; destek veren kurum olarak yer aldığı “Dinamik Matematik Yazılımı GeoGebra’nın Matematik Derslerinde Etkili ve Verimli Kullanımı” adlı TÜBİTAK projesi 4005 – Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında desteklenmesine karar verilen projeler içinde yer almıştır.

Yürütücülüğünü Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muharrem AKTÜMEN’in yapacağı proje;01.09.2015-10.09.2015 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları bilgisayar laboratuvarlarında gerçekleştirilecektir.

Projede ortaokul ve lise matematik öğretmenlerinin matematik konularını dinamik matematik yazılımı GeoGebra ile nasıl öğretebileceklerinin eğitiminin verilmesi amaçlanmaktadır. Proje web sayfasından (geogebra.gazi.edu.tr/) başvuruda bulunan 30 ortaokul ve 30 lise matematik öğretmeni olmak üzere toplam 60 katılımcı çalışmalarda yer alacaktır.

“Bu projenin amacı, ortaokul ve lise matematik öğretmenlerinin matematik konularını dinamik matematik yazılımı GeoGebra ile nasıl öğretebileceklerinin eğitiminin verilmesidir. Proje web sayfasından (geogebra.gazi.edu.tr) başvuruda bulunan 30 ortaokul ve 30 lise matematik öğretmeni olmak üzere toplam 60 katılımcı çalışmalarda yer alacaktır. İlk hafta GeoGebra kullanımının eğitimi verildikten sonra hazırlanan materyaller ile bir dersin nasıl işlenebileceği öğretmenlere uygulamalı olarak anlatılacaktır. Bununla birlikte teknolojiyi etkili bir biçimde sınıflarına nasıl entegre edeceklerinin metotları üzerinde durulacaktır. Ayrıca geleneksel sınıf düzenlerine göre öğretmenler ve öğrenciler için kesin olarak daha fazla sorun oluşturan öğretim ortamlarının artan karmaşıklığı için öğretmenlerin nelere dikkat etmeleri gerektiği üzerinde durulacaktır. İkinci haftada öğretmenlerden grup halinde çalışmaları istenilerek bir materyal hazırlamaları ve hazırladıkları ders materyallerini sunmaları istenecektir.”

Detay ve başvuru sitesi:
http://geogebra.gazi.edu.tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin