Matematik ve Sanat Projesi

Matematik

Proje yürütücü kurumumuz Balıkesir İl MillÎ Eğitim Müdürlüğü ile Balıkesir Üniversitesi işbirliğiyle oluşturulan Matematik ve Sanat Projesi 02-08 Temmuz tarihleri arasında Burhaniye’de gerçekleştirilecektir. 10. Sınıftan 11. Sınıfa geçecek öğrencilerimize yönelik proje TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim okulları kapsamında desteklenmektedir.
Sayı, sembol ve şekiller matematiğin önemli bileşenleridir fakat öğrencilerimizin matematiği sadece bunlardan oluşan bir disiplin olarak görmemeleri, matematiğin kendi iç disiplinindeki güzellik ve estetiğin yanı sıra sanata yansımalarını; birbirinden değerli proje ekibi üyelerimizle doğada ve yaşamda Matematik ve Sanat disiplinlerinin yansımalarını keşfettirilmeye çalışılacağı proje grup, atölye çalışmaları ve etkileşimli uygulamalar içermektedir.

PROJE ETKİNLİKLERİ

Proje kapsamında gözlem, sanatsal faaliyet, oyun, drama teknikleri, teorik anlatım, atölye çalışması, grup çalışması, değerlendirme etkinlikleri, online etkileşimler ve uygulamalar, değerlendirme etkinlikleri , belgesel ve animasyon içeren etkinlikler yer alacaktır.

Örnek Etkinlikler:

1- Geçmişten Günümüze Fraktallar.

2- Dönüşüm Geometriyle Desen Oluşturma

3- Geometrik Desenli Kalıp

4- Düzgün Çokgenlerle Baskı Resim

5- Tişört Basıyoruz

6- Filografi ile Geometri

7- Matematik ve Origami

8- Katlamalarla Geçiş

9- Akıllı Mobilyalar Tasarlıyoruz

10- Köprünün matematiği

11- Türk Ressamlar ve Matematik

12- Oryantiring ile Doğanın Bir Parçası Olmak

http://matematikvesanat.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three × three =