Matematik Olimpiyat Kampı

Yaşar Üniversitesi ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen ” Tusi – Matematik Olimpiyat Kampı” 21 Ocak 2012-04 Şubat 2012 tarihleri arasında Ege Bölgesi (İzmir , Aydın, Uşak, Manisa ve Muğla) ortaöğretim matematik öğretmenlerine yönelik olarak İzmir-Pamucak Sürmeli Otelinde gerçekleştirilecektir.

Ulusal ve uluslararası düzeyde matematik olimpiyatlarına katılacak öğrencileri yetiştirecek olan lise matematik öğretmenlerinin bilimsel gücünü ve yetkinliklerini arttırmak.

Dolayısı ile ;
•Lise öğrencilerinin Matematik Olimpiyatlarındaki başarısını arttırmak
•Uluslararası Matematik Olimpiyatlarına ülke genelindeki katılımı ve talebi arttırmak.
•Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında ülkemizin başarısını arttırmak, düzenlenecek olan bu etkinliğin amaçlarıdır.
-Etkinlik KapsamıEtkinlik kapsamında öğretmenler 20 kişilik 2 gruba ayrılarak 12 gün boyunca hergün 10 saat teorik ve uygulama dersleri alacaklardır. Dersler doğrultusunda öğretmenlerimizin bilimsel gücü artacak ve yeni soru tipleri hakkında bilgi sahibi olacaklar. Öğretmenlerimize soru hazırlama teknikleri konusunda gerekli destek sağlanacak, soru hazırlama uygulamaları yapılacaktır. Etkinlik kapsamında öğretmenlerimizin iletişim güçlerini ve formasyon tekniklerini geliştirmek amacıyla, eğitmenler tarafından seminerler yapılması planlanmaktadır.

Prof.Dr. Rafail ALİZADE
Yaşar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü
Selçuk Yaşar Kampüsü 
Üniversite Caddesi, No:35-37, Ağaçlı Yol, Bornova, İzmir PK. 35100

E-posta : rafail.alizade@yasar.edu.tr