Matematik Ligi yarışmaları artık Türkiye’de!

Matematik Ligi
Matematik Ligi yarışmaları

Matematik Ligi yarışmaları artık Türkiye’de!
Elemelere tüm okul katılabilir!

Uluslararası Matematik Ligi, 40’tan fazla ülkede gerçekleşen ve öğrencilerin yaratıcı matematik sorularıyla tüm dünyada matematik sever öğrencilerle yarıştığı, yarışırken matematik becerilerini geliştirdiği ve uluslararası arenada takım olarak kendilerine yer edindiği, matematiği sevdiren bir organizasyondur.

2. sınıftan 8. sınıfa kadar tüm öğrenciler, öğretmenlerinin rehberliğinde bu yarışmaya katılabilir. Türkiye Finali sonucunda, her okuldan katılan öğrenciler arasından en yüksek puanı alan 5 öğrenci, Dünya Finali’ne katılmaya hak kazanır.

Türkiye Finali’nde en yüksek puanı alan farklı okullardan öğrenciler, aynı takımda yer alarak, Dünya Finali’nde takım ruhuyla Türkiye’yi temsil etme gururuna erişecek!

Okullarının gurur kaynağı çekirgeler; sertifika, madalya ve plaketlerininin yanı sıra birbirinden değerli ödülleri de kazanma şansını elde ediyor!

Son kayıt tarihi 16 Aralık 2022

Yarışma hakkında her türlü sorunuz için www.cekirgeler.com sayfasında yer alan iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

#yeninesildergi #cekirgeler #çekirgeler #bilimdergisi #çocukdergisi #dergi #stem #bilsem #kangurumatematik #yeninesilyarışma #matematik #fen #deney #kodlama #cryptomath #türkiyematematikligi #matematikligi #mathleague #kriptoloji #şifrelerlematematik #matematikyarışması #yarışma #eğitim #uluslararasıyarışmalar #math #science #internationalexams #mantıksoruları #muhakemesoruları #yeninesil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

12 + sixteen =