MATEMATİK KARİKATÜR KİTABIM

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI
Bu Benim Eserim Proje Yarışması

İLİ:AYDIN / BOZDOĞAN

OKUL ADI: Şair Fethi Bey İşitme Engelliler İlköğretim Okulu

HAZIRLAYAN ÖĞRENCİ: Sümeyra Aydemir

DANIŞMAN ÖĞRETMEN: Dilek Durmuş

PROJE AMACI:
İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN MATEMATİĞE FARKLI VE EĞLENCELİ AÇIDAN YAKLAŞIMLARINI SAĞLAYABİLMEK VE YENİ KENDİ ESERİM OLAN BİR MATEMATİK KARİKATÜR KİTABI ORTAYA ÇIKARABİLMEK.

PROJE HEDEFİ:
1) YENİ VE ÖZGÜN BİR MATEMATİK KARİKATÜR KİTABI ORTAYA ÇIKARMAK 2)MATEMATİĞİ GÖRSELLEŞTİREREK ESPRİLİ VE EĞLENCELİ HALE GETİRMEK. 3)İLKÖĞRETİM ÇOCUKLARININ MATEMATİĞE BAKIŞ AÇILARINI OLUMLU YÖNDE DEĞİŞTİRMEK.

PROJE ÖZETİ:
ARKADAŞLARIMIN DA FİKİRLERİYLE ÇEŞİTLİ ESPRİLİ MATEMATİK KONULARIYLA İLGİLİ DEĞİŞİK KARİKATÜRLERİ KAĞITLARA KARALADIM.SONRA ONLARI TEK TEK RESİM KAĞITLARINA ÇİZEREK ORTAYA ÇOK SAYIDA KARİKATÜR ÇIKTI.İKİ SEVDİĞİM DERS OLAN RESİM VE MATEMATİK DERSİNİ BİRLEŞTİREREK BENİM ESERİM DİYEBİLECEĞİM BİR PROJE HAZIRLAMIŞ OLDUM.BOYA,RESİM KAĞIDI VE CİLTLETME İÇİN 25 TL MASRAF YAPTIK.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİ OLARAK GÖRSELLİĞİN ÖN PLANDA OLDUĞU BİR PROJE HAZIRLAMAK İSTEDİM.ÖĞRETMENİMİZİN DE YARDIMIYLA VE RESİM YETENEĞİMLE MATEMATİK KONULARI SAYILAR VE KAVRAMLARLA İLGİLİ ÇOK SAYIDA KARİKATÜR ORTAYA ÇIKTI. TÜM BUNLARI BOYAYARAK VE GEREKEN MİMİKLERİNİ VEREREK ORTAYA HARİKA VE BİR O KADAR DA EĞLENCELİ BİR KİTAP ÇIKTI.CİLTLEMEDEN ÖNCE RESİMLERİ TEK TEK FOTOĞRAFLADIK. AŞAĞIDA ÖRNEKLERDEN BİRKAÇ TANESİNİ GÖREBİLİRSİNİZ.

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI
Bu Benim Eserim Proje Yarışması
Proje Yarışması
Bu Benim Eserim
Fen ve Teknoloji Projesi
Matematik Projesi