Matematik Eğitiminde Teknoloji Kullanımı Çalıştayı

16.Asya Teknoloji ve Matematik Konferansı ile  Matematik Eğitiminde Teknoloji Kullanımı Çalıştayı

      Bakanlığımız ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Asya Teknoloji ve Matematik Konferansları (ATCM) işbirliğinde; *19-23 Eylül 2011 tarihleri arasında Bolu’da “Teknolojinin Matematik Eğitimine Entegrasyonu: Geçmişi, Bugünü ve Geleceği” başlıklı 16.Asya Teknoloji ve Matematik Konferansı (16.ATCM) ile * 07-11 Şubat 2011 tarihleri arasında Matematik Eğitiminde Teknoloji Kullanımı Çalıştayı düzenlenecektir.

      Konferanslar 1995 yılından beri her yıl farklı bir Asya ülkesinde düzenlenmekte ve yaklaşık 30 farklı ülkeden ilgililer katılmaktadır. Konferanslar yapılan ülkelerdeki Eğitim Bakanlıkları ile koordineli bir şekilde yürütülmekte ve bu ülkelerdeki okullarda eğitim teknolojilerinin kullanılmasına önem verilmektedir. Bu nedenle konferans öncesinde ve sonrasında düzenlenen çalıştaylarla matematik öğretmenleri teknoloji konusunda eğitilerek teknolojiyi aktif kullanmaları öğretilmektedir.

      Şubat ayında yapılacak çalıştayla; matematik öğretmenlerimizin alanlarıyla ilgili yeni gelişmeleri takip etmeleri, teknolojiyi kullanma becerisi kazanmaları ve eğitimde etkili olarak kullanmaları, çalıştayda öğrendiklerini eğitim-öğretim sırasında öğrencilerine uygulamaları, uygulamada başarılı olan öğretmenlerin Eylül ayında yapılacak konferansta sunum yapmalarına fırsat sağlanması amaçlanmıştır.

     Çalıştaya katılacaklarla ilgili illere ayrılan kontenjanlar Valiliklere (İl Milli Eğitim Müdürlüklerine) bildirilmiş ve Valilikler tarafından katılımcı matematik öğretmenlerinin seçimleri yapılmıştır.

     Çalıştay ve konferansla ilgili bilgi edinmek isteyenler,

     ve http://www.atcm.mathandtech.org adreslerinden öğrenebilirler.