MATEMATİK BUNUN NERESİNDE ? eTwinning Projesi

MATEMATİK BUNUN NERSİNDE?
Ülkemizin gül kokulu ili, gülleri ve lavantaları ile tanınan Isparta ilimizin güzide okullarından biri olan Şehit Komiser Muhsin Kiremitçi İmam Hatip Ortaokulu ‘nda yürütülen, okulun Fen Bilimleri dersi öğretmeni Yasemin Gürsoy’un rehberliğini üstlendiği Matematik Bunun Neresinde? eTwinning projesini ve proje ekibinin farklı ve çok yönlü çalışmalarını paylaşmak istiyoruz.

Proje ekibi günlük hayatta matematiğin sanıldığından fazla karşımıza çıktığını, yaptığımız her çalışmada, etkinlikte matematiği bir şekilde kullandığımızı fark etmemizi hedeflemektedir.

Bu farkındalığı oluşturmak amacıyla sanattan, edebiyata, fizikten, biyolojiye, tarihimizi öğrenmekten, bugünümüzü keşfetmeye kadar uzanan geniş bir yelpazede matematiği etkinliklerinde değerlendirmektedir.

Proje ekibi 5. Sınıf öğrencilerinden oluşmasına rağmen ekibin ortaya çıkardığı ürünler yaşlarının çok daha üstünde performans göstermektedir. Proje ekibimize başarılar diliyor, bu çalışma ve yeniliklere açık olma tutumlarının devamını diliyoruz.

Proje ekibinin yaptığı çalışmaları izleyebileceğiniz sanal sergi, e-dergi gibi interaktif etkileşimli çalışmalarından bazı örnekleri izlemek isteyenler için alta link olarak ekliyoruz

• Pi Günü Çalışmalarımızı Sergilediğimiz Artsteps uygulaması ile düzenlenen Sanal Sergimiz;

• Kübizim Sanatında Matematiği Arıyor ve Minik Ressamlar Olarak Sanal Sergimize Bekliyoruz;

• Kodlamatik Çalışması ile Fen Bilimlerini Kodluyoruz;

• Hayatımızdaki Virgülleri Kullanarak Beden kitle İndeksimizi Hesaplıyoruz;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin