Matematik Bilim Kampı

TÜBİTAK TÜSSİDE’nin düzenlediği lise öğrencilerine yönelik “Matematik Bilim Kampı ” için başvurular başladı.

TÜBİTAK TÜSSİDE olarak bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz Matematik Bilim Kampı etkinliği, Matematiğe ve bilime meraklı lise öğrencilerinin ufkunu genişletmeye ve özellikle üniversite öncesi karar verme konusunda akademik farkındalık oluşturmalarına yönelik teorik dersleri, uygulamalı atölye derslerini ve seminerleri kapsamaktadır. Ayrıca etkinlik, öğrencilerin sosyal becerilerini de geliştirebilecekleri bir ortam olarak tasarlanmıştır.

Etkinlik, TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde bulunan TÜSSİDE’de, 5 gece konaklamalı (Pazar akşam giriş – Cuma öğle yemeğinden sonra çıkış) olarak gerçekleştirilecektir.

Katılımcı sayısı: 22 öğrenci

Amaç: Lise öğrencilerine matematiği tanıtmak ve matematiğin bazı uygulama alanlarında akademik bir farkındalık oluşturmak. Lise öğrencilerinin matematiğe olan merakını güçlendirmek ve ufkunu genişletmek. Matematiğin disiplinler arası kullanım alanlarına ilişkin, özellikle üniversite öncesi karar verme konusunda farkındalık oluşturmak. Temel bilimler ve mühendislik alanlarında eğitimine devam etmeyi düşünen öğrenciler için yönlendirici olmak. Teorik ve uygulamalı atölye dersleri ve seminerler ile öğrencilerin sosyal becerilerini de geliştirebilecekleri bir ortam oluşturmak.

Etkinlik, alanında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilecektir. Eğitmen listesi en kısa zamanda paylaşılacaktır.

Bu etkinlik programı; üniversiteye giriş sınavına, olimpiyat sınavlarına veya herhangi bir sınava yönelik ya da derslere takviye olarak tasarlanmamıştır.

Önemli tarihler

Başvuru tarihi: 29 Haziran 2018 – 3 Ağustos 2018

Başvuru sonuç tarihi: 10 Ağustos 2018

Eğitim Tarihi: 26 Ağustos 2018 – 31 Ağustos 2018

Ücret: Dersler, seminerler, eğitim notları, enstitü ziyaretleri, 3 öğün yemek, ara ikramlar, konaklama dahil 1900 TL’dir.

Kimler Başvurabilir: 100 üzerinden 80.00 veya üzeri genel not ortalamasına sahip olan öğrenciler. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 10., 11. ya da 12. sınıfta öğrenim görecek öğrenciler. Matematiğe ilgi duyan tüm öğrenciler.

Başvuru: Başvuru yapmak isteyen öğrenciler “Matematik Bilim Kampı 2018 – Ön Başvuru Formu”nu eksiksiz olarak bizzat kendileri doldurur. Ön başvurular değerlendirilir. Kampa katılması uygun görülen öğrenciler e-posta ile bilgilendirilir. Bilgi e-postasından sonra kayıt ücretini yatıran ve imzalanmış veli muvaffakatnamesini e-posta ile gönderen öğrencinin kaydı kesinleşir.

Not: Ön başvuru aşamasında herhangi bir ücret ödenmeyecektir.

Etkinlik İçeriği:

Matematik Tarihi’ne Giriş: Matematik biliminin tarihsel gelişimi – Bazı ünlü matematikçilerin hayatı, bu matematikçilerin bilime katkıları
Seminerler (Sayılar Teorisi ve Matematik-Mühendislik uygulamaları ile ilgili seminerler)
Uygulamalı atölye dersleri
Oyunlar Teorisi’ne giriş
Eğitsel Oyunlar (Liderlik, Ekip Olarak Çalışma vb.)
“Matematik Bilim Kampı 2018” Etkinliğinde Tipik Bir Gün

07:30-09:00

Kahvaltı

09:00-11:50

Sabah Oturumları (Seminerler)

11:30-13:00

Öğle Yemeği

13:00-16:30

Öğleden Sonra Oturumu (Atölye/Seminer)

17:00-19:00

Akşam Yemeği

19:00-22:00

Akşam Atölyesi

Bilgi için:
Aslı GÜNEŞ
Email:matematikkampi@tubitak.gov.tr
Tel: 0262 641 50 10 – 2226

Başvuru :