Master the Mainframe 2011

IBM, 2011 güz döneminde, ülke çapındaki yüksekokul ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak Master the Mainframe yarışmasını gerçekleştirecektir.
Yarışmaya lise öğrencileri de katılabilir!

Ana bilgisayar deneyimine sahip olmak gerekmiyor!
Aslında, yarışma ana bilgisayar deneyimi olmayan veya çok az olan öğrenciler için tasarlanmıştır ve zorluk düzeyi yarışmanın her aşamasında artmaktadır. Öğrencilerin sadece kararlılığa ve rekabetçi ruha sahip olması gerekmektedir.

Yarışmaya hazır olun!

Yarışmaya Katılmak Size Ne Kazandıracak?Ödüller!
1.’lik ödülü : MacBook Air
2.’lik ödülü : iPad 2
3.’lük ödülü : Samsung i9003 Galaxy SL 4 GB (8 GB Hafıza Kartı)
Deneyin!
Günümüzün ana bilgisayarları, giderek daha popüler hale gelmektedir ve yeni nesil ana bilgisayar uzmanlarına gereksinim duyulmaktadır. Bu yarışma, öğrencilerin kurumsal bilgi işlem sektöründeki pozisyonlar için daha fazla rekabet edebilmelerini sağlamak üzere onlara temel becerileri kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır. Master the Mainframe yarışmasına katılım, gereksinim duyduğunuz avantajı size sağlayacaktır.

İşverenlerin en iyi yarışmacıları seçmelerine yardımcı olmak amacıyla, bu yılın yarışmasının ikinci aşamasını başarıyla tamamlayan tüm öğrenciler, özgeçmişlerini “IBM Student Opportunity System” veritabanına yüklemeye davet edilecektir.

İz Bırakın!
Yılın kazananlarına ilişkin bilgiler Yarışmanın anasayfasında yer alan “2011 Master the Mainframe Wall of Fame” duvarında yayınlanacaktır.

Yarışma ne zaman yapılacak?Yarışma tarihleri: 12 Aralık 2011 – 13 Şubat 2012

Tarihleri ve ayrıntıları içeren broşüre burdan (PDF,2.37MB) ulaşabilirsiniz

Kayıt için tıklayın

Yarışma koşulları için tıklayın (PDF, 100KB)

Kimler katılabilir?Öğrencilerin katılabilmeleri için, eğitim gördükleri kurumdaki bir eğitmenin IBM Akademik Girişimi üyesi olması gerekmektedir.

Öğrenciler, eğitmenlerinden Eğitmenler sekmesindeki yönergeleri izlemesini talep etmelidir; kayıt yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Eğitmeniniz, kaydolarak IBM ürünlerine ve eğitim kaynaklarına ücretsiz olarak erişebilecektir.