Masal Park Şenlikleri ve Bilim ve Teknoloji Şenlikleri

Masal Parkı Şenliklerini ziyaret eden Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın çocuklarla sohbet ederek bayramlarını kutladılar.

 

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, ‘Her yıl geleneksel yapılan Çocuk Festivali etkinliğine öncülük eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve ekibine teşekkür etti’. Vali Kamçı, ‘Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak her yıl birbirinden güzel etkinliklerin devamını diledi’.        

Bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri ‘2.Çocuk Şenliği’nin çok önemli bir etkinli olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “Çocuklar bizim her şeyimizdir, çocuklar bizim geleceğimizdir. Yatırımlarımızı hep çocuklarımıza yapıyoruz. Parklarından tutun, bilim merkezine kadar, gezegen evinden tutun eğlence merkezlerine kadar hepsini çocuklarımız için yapıyoruz. İnanıyoruz ki bu ülkenin geleceği siz çocuklarsınız. Çocuklarımız ne kadar kabiliyetli ne kadar başarılı olursa bu ülke o kadar hızlı ve emin adımlarla ilerler. Bu yıl ikincisini yaptığımız 2.Çocuk Şenliği bizim için çok önemli. Her yıl daha kalabalık ve her yıl daha çok etkinlikle sizlerle buluşuyoruz. Sizler bizlere destek verdikçe bizlerde daha güzel etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum” dedi.

Bu yıl yapılan Masal Park Şenlikleri ve Bilim ve Teknoloji Şenliklerine kardeş şehir Halep’ten gelen minik öğrenciler de eşlik ederek etkinliklere ayrı bir renk kattılar.

2. Çocuk Festivali etkinliği kapsamında, Masal Parkında ve Büyükşehir Belediyesi Gezegen Evinde Kardeş Şehir gösterileri, resim ve el işi atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Yaklaşık üç bin öğrencinin katıldıkları etkinliklerde öğrenciler sergiledikleri dans gösterileri ve çocuk oyunları ile izleyenler tarafından büyük beğeni topladılar.