MASAL BENİM YAZAR BENİM eTwinning PROJESİ

Dünyayı ve ülkemizi saran pandeminin ve teknolojinin kıskacında sıkışıp kalan çocuklarımızın yetenek ve hayal güçlerini ortaya çıkaracak bir şeyler yapmak gerekiyordu.

7 ilin , 9 okulun ,9 öğretmeni çocuklara masalların büyülü dünyasında “Uçan Halı” gibi gökyüzünde uçma imkanı sağlayacak  “Masal Benim Yazar Benim “      e Twinning  projesinde buluştular.

Dünyayı daha yaşanır kılmak , hayal gücünü ve potansiyel enerjisini verimli alanlara kullanan çocuklar yetiştirmekle mümkün…Dünyanın ufkunu değiştiren de üreten, kaliteli yazarlar, bilim insanları ,düşünürler olmamış mıdır? Masal Benim Yazar Benim projesinin paydaşları da öğrencilerinin bu gücünü projeleriyle   göstermek istiyor. Özgün masal kitaplarını oluşturmak, çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmak, geleceğin Eflatun Cem Günay, Pertev Nail Boratav gibi gerçek masal yazarlarını yetiştirmek için bir araya geldiler.   Projede çocukların, ahlak, kültür ve değer yargılarının temellerini erken yaşlarda inşa etmek, hayal güçlerini geliştirmek ve zenginleştirmek adına kendi ürettikleri masallardan oluşan bir kitap hayal ettiler…Yazım dilini geliştirmek, kurgu tekniklerini yetkinleştirmek için her ay iki yazarla buluşup yazarlık eğitimleri alıyorlar.100 yakın öğrenci ortak aktiviteler düzenliyor, masalları tanıyor, okuyor ve masal yazma becerisi geliştiriyor. Projenin ortağı Aysun Kurt Katman ”Projemizle çocuklarımıza yazarlık yolunu açıp, yeteneklerini herkese göstermek ve eserler üretmelerini sağlamak istiyoruz” .Dedi.

Okumak gözler açık hayal kurmaktır, yazmak ise hayalleri gerçekleştirmektir.

Projenin hedefini şu cümle ile özetliyorlar: ”Hayal kurmayı asla bırakmayın ve unutmayın ki masal olması gerçek olmayacağı anlamına gelmez.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

9 − three =