Mart ayında Bilim Merkezi’nden yepyeni atölyeler

Çocuklar bilim ve tasarımı keşfediyor

Şehrin merkezi Fulya’daki Bilim Merkezi, mart ayında çocuklara yönelik yepyeni atölyelerle bilim ve tasarımı bir araya getiriyor.

Yaşları 5 ile 13 arasındaki çocuklara yönelik eğlenceli ve öğretici program ve atölyeler, çocukların yaratıcılıklarını geliştirmenin yanı sıra bilimin temel ilkelerini keyifli bir yöntemle çocuklara öğretiyor.

Anne – babalara büyük bir kolaylık sağlayan Bilim Merkezi programlarına kayıtlar 2 saatlik olarak kabul ediliyor ve atölyelerin kayıt fiyatları ise 30 TL.

Küçük tasarımcılar iş başında

Bilim Merkezi, çocukların tasarım yönlerini keşfetmelerine yardımcı olmak amacıyla üç farklı atölye gerçekleştirecek. 2 Mart Cumartesi günü düzenleyeceği atölyelerin ilkinde Kuşlar Aç Kalmasın diyerek soğuk havalarda yem bulmakta güçlük çeken kuşlara özel yemler hazırlanacak. 9 Mart Cumartesi günü düzenlenecek Alçı ile Yeni Yüzler-Tasarım Atölyesinde çocuklar en sevdikleri çizgi karakterleri baştan tasarlayacak ve portakal kabuğundan hayallerindeki gece lambasını tasarlayacak. 16 Mart Cumartesi ise çocukların üç boyutlu düşünüp yaratıcılıklarını ölçebilecekleri Kil Atölyesinde temel şekillendirme yöntemleriyle kilden heykeller yapılacak.

Denizler altına yolculuk

16 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek Denizlerde Yaşam ve Dinozor-Fosil Atölyelerinde çocuklar önce deniz altındaki yaşamı keşfedecek, ardından da dinozorların dünyasında gizemli bir yolculuğa çıkacak. 23 Mart Cumartesi ise Eğlenceli Deneyler Atölyesinde katılımcı çocuklara evde de yapabilecekleri pratik deneyler öğretilecek.

Bilim tiyatro ile buluşuyor

Çocuklara çok farklı bir bilim deneyimi yaşatmayı amaçlayan Einstein ve Beyin Takımı – Tiyatrolu Bilim Atölyesi 30 Mart’ta düzenlenecek. Atölyede Einstein, Newton, Leonardo da Vinci, Mimar Sinan gibi önemli bilim insanları ve çalışmaları, kostümler ve eğlenceli skeçlerle öğrencilere tanıtılacak.

Saat 13.00’te başlayan tüm atölyelerin kayıt ücreti ise kişi başı 30 TL’dir ve kayıtlar kontenjanla sınırlıdır.

www.bilimmerkezi.org.tr / www.facebook.com/bilimmerkezi

www.twitter.com/bilimmerkezi – www.pinterest.com/bilimmerkezi

Bilgi için:

Merve Çelenk

Halklar İlişkiler Sorumlusu

Bilim Merkezi

0212 266 00 46

merve@bilimmerkezi.org.tr