Mantık, Matematik ve Felsefe, X. Ulusal Sempozyumu

Değerli Katılımcılar;

“Mantık, Matematik ve Felsefe” onuncu sempozyumu MMF10’un, 04-07 Eylül 2012 tarihleri arasında Foça Reha Midilli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Onuncu toplantının konusu ise “Üniversite, Üniversitelerimiz, Üniversite Nereye?” olarak belirlenmiştir.

Mantık, Matematik ve Felsefe birinci toplantısı (MMF1), 26-28 Eylül 2003 tarihleri arasında Assos’da gerçekleşmiş ve bu üç disiplinin genel konuları üzerinde bildiriler sunulmuştur. Bir anlamda katılımcılar tanışmış, arakesitler aranmıştır. Bu ilk sempozyumda 29 bildiri sunulmuştur.

İkinci sempozyum (MMF2), 21-24 Eylül 2004 tarihleri arasında “KAOS” konusu ile yine Assos’da düzenlenmiş, 32 bildiri sunulmuş, ekonomiden fiziğe, güzel sanatlardan matematiğe, meteorolojiden mantık ve felsefeye geniş bir yelpazede konu tartışılmıştır.

Üçüncü sempozyum (MMF3), 20-24 Eylül 2005 tarihleri arasında “SONSUZLUK VE GÖRELİLİK” konusu ile Foça’da düzenlenmiş, 25 bildiri sunulmuş, konu geniş bir bakış açısıyla tartışılmıştır. Ayrıca (MMF3) sempozyumunun konusu 2005 Fizik Yılı da göz önünde bulundurularak saptanmış ve öncekilere ek olarak Fizikçilerin katılımı ile daha da zengin bir katılımcı kitlesini bir araya getirmiştir.

Dördüncü sempozyum (MMF4), 05-08 Eylül 2006 tarihleri arasında “OLASILIK” konusu ile yine Foca’da düzenlenmiş, 20 bildiri sunulmuş, konuya ilgi duyan bilim insanları çeşitli fikir alışverişi yaparak ve özellikle genç araştırmacıların deneyimli meslektaşlarıyla tanışmaları ve onların engin birikimlerinden yararlanmaları için zemin hazırlanmıştır.

Beşinci sempozyum (MMF5), 11-14 Eylül 2007 tarihleri arasında “Bilim ve Sanat” konusu ile Foça’da düzenlenmiş, 28 bildiri sunulmuş, bilim ve sanata ilgi duyan bilim insanlarının katılımlarıyla da renkli bir tartışma ortamı yaratılmıştır.

Altıncı sempozyum (MMF6), 16-19 Eylül 2008 tarihleri arasında “Evrim” konusu ile Foça’da düzenlenmiş, 26 bildiri sunulmuş, Evrim konusu detaylı olarak ele alınıp tartışılmıştır.

Yedinci sempozyum (MMF7), 08-11 Eylül 2009 tarihleri arasında “Toplum, Bilim, Teknoloji ve Etik Değerler” konusu ile Foça’da düzenlenmiş, 52 bildiri sunulmuş, Toplum, Bilim, Teknoloji ve Etik değerlerin önemi farklı disiplinlerin bakış açısıyla ve önemli farklılıklarıyla tartışılmıştır.

Sekizinci sempozyum (MMF8), 14-17 Eylül 2010 tarihleri arasında “Bilim, Felsefe ve Sanatta Postmodern Yaklaşım” konusu ile Foça’da düzenlenmiş, xxx bildiri sunulmuş, Postmodern yaklaşımın çeşitli bilim ve sanat dallarına etkisi detaylarıyla tartışılmıştır.

Dokuzuncu sempozyum (MMF9) ise, 06-09 Eylül 2011 tarihleri arasında “Düşüncenin İletişim Aracı Olarak, Edebiyat, Bilim, Sanat ve Felsefe Alanlarında : Dil” konusu ile Foça’da düzenlenmiş,Dil konusu çeşitli yönleriyle tartışılmıştır.

Her dokuz sempozyum programı içinde, ilk ikisinde Ayvacık ilçesinde ve son yedisinde Foça ilçesinde halka yönelik konferans, öğrencilere yönelik astronomi dersleri, söyleşi ve gözlem şenlikleri düzenlenmiştir.

Sempozyum bildirisi kitapları İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından bastırılıp katılımcılara dağıtılmaktadır.

Mantık, Matematik ve Felsefe, X. Ulusal Sempozyumu içinde yörede geziler yapılacak ve önceki yılda olduğu gibi halka yönelik etkinlikler düzenlenecektir.

Sempozyuma katılım ücreti alınmayacaktır.

Katılım için son başvuru tarihi 06 Ağustos 2012, bildirili katılım için son başvuru tarihi 14 Mayıs 2012 olarak belirlenmiştir.

Tam metinlerin 1 Ağustos 2012 tarihine kadar teslim edilmesi rica olunur.

Katılım Koşulları
1.Sempozyuma bildirili veya bildirisiz katılabilirsiniz.
2.Sempozyum, sadece akademisyenlere değil, tüm katılımcılara açıktır.
3.Sempozyumun dili Türkçe’dir.
4.Bildirisi kabul edilenler, sempozyum kaydı yaptırmadıkları ve bildirilerini sunmaya gelmedikleri takdirde bildiri kitabında yer almayacaktır.
5.Sempozyuma bildirili katılacak kişilerin özetlerinin, en geç 14 Mayıs 2012 tarihine kadar e-posta yoluyla [email protected]  ve  [email protected] adresine ulaştırılması gereklidir.
6.Sempozyuma gönderilecek bildirilerin daha önce başka bir yerde sunulmamış ve yayınlanmamış olması gerekmektedir.
7.Özet, genişletilmiş özet ve tam metinlerin biçim ve içerik kapsamı hakkında bilgi ‘Yazım Kuralları’ başlığı altındadır.

Önemli Tarihler
Katılım için son başvuru tarihi : 06 Ağustos 2012
Bildirili Katılım için son başvuru tarihi : 14 Mayıs 2012
Bildirili Katılım için bildiri yollamanın son tarihi : 1 Ağustos 2012

İLETİŞİM
Yard.Doç.Dr. Arzu Yemişci
E-mail : [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin